dużo zdrowia i jak najwięcej radości z sukcesów swoich podopiecznych, by marzenia w postaci złotego medalu olimpijskiego wywalczonego przez Karolinę Michalczuk i pasa mistrzowskiego jednej z liczących się federacji zawodowych Łukasza „Grubego” Maćca już wkrótce spełniły się.
Wszystkiego najlepszego Panie Trenerze! Sto lat!. .
Sylwetka Władysława Maciejewskiego
Urodził się 16 listopada 1953 roku w Stryjnie w powiecie krasnostawskim. Żonaty, dwójka dzieci (córka ekonomistka, syn policjant, pracuje w Lublinie).
Były bokser świdnickiej Avii. Po zakończeniu krótkiej, trwającej zaledwie cztery lata kariery zawodniczej został trenerem pięściarskim. Pracował w szkółce bokserskiej
w Piaskach, pierwszoligowym Hetmanie Zamość, a także Motorze Lublin, klubie w którym wychował między innymi Jarosława Brzozowca, mistrza i wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski.
W 1996 roku był jednym z założycieli łęczyńskiego Gwarka, z zawodnikami którego odnosił do 2002 roku wiele sukcesów w rozgrywkach ligowych, a także w mistrzostwach kraju.
Przed sześcioma laty związał się z Klubem Sportowym Paco, walnie przyczyniając się do odbudowy boksu w Lublinie.
Władysław Maciejewski to szkoleniowiec najbardziej utytułowanej polskiej zawodniczki Karoliny Michalczuk, która w ubiegłym roku sięgnęła po tytuł mistrzyni świata, dwa lata wcześniej była wicemistrzynią globu. Michalczuk w swoim dorobku ma także pięć medali mistrzostw Europy, w tym dwa złote (2005 i 09), trzy Unii Europejskiej, a także osiem złotych krążków mistrzostw Polski.
Podopiecznymi trenera Maciejewskiego są również Łukasz „Gruby” Maciec oraz Kamil Latusek. Pierwszy z zawodników to jedyny lubelski pięściarz zawodowy, który stoczył dotychczas dziewięć walk, z których osiem wygrał, od kwietnia 2009 jest posiadaczem pasa mistrzowskiego w kategorii 63,500 kg federacji BBU (Krajów Nadbałtyckich). Drugi z młodych pięściarzy podczas tegorocznych mistrzostw Polski seniorów wywalczył pierwszy w historii naszego klubu medal - brąz.
Władysław Maciejewski od blisko 30 lat ściśle współpracuje z trenerami kadry narodowej juniorów, seniorów i kobiet, wydatnie przyczyniając się do wielu sukcesów polskiego pięściarstwa.
Swoim podopiecznym wpaja zawsze zasady fair play, szacunku dla przeciwnika. O boksie mówi krótko: „Ręczna szermierka”. W pracy z zawodnikami ceni sumienność, dyscyplinę i ciężką pracę.
.