W miesiącu:33778
Ogólnie:5966940

5

niedziela, 05, maj 2024 19:10

W Świdnicy zakończyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie. Z trójki reprezentantów Paco z medalem do domu wrócił Ernest Mroczek, który w półfinale kategorii do 48 kg nie dał rady Damianowi Durkaczowi z KS Garda Gierałtowice, jak się później okazało zdobywcy złotego medalu (pokonał w niedzielnym finale 3:0 Kacpra Harkawego  z Championa Chojnów).
Kamil Tkaczyk (60 kg) i Kajetan Kalinowski (80 kg) z finałami OOM pożegnali się już w ćwierćfinałach. Warto podkreślić, że drugi z naszych pięściarzy, toczący na Dolnym Śląsku dopiero swoją piątą walkę w karierze (przegrał po raz pierwszy), uległ doświadczonemu Filipowi Forysiowi ze Skorpiona Szczecin, który  ostatecznie zajął drugie miejsce (przegrał walkę o złoto 0:3 z Tomaszem Szuszkiewiczem).