5

sobota, 11, maj 2024 07:27

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci/bartek.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery width=238 height=226 alignment=left}Aktualnosci/bartek.jpg{/gallery} W Santa Susanna w Hiszpanii od 5 do 9 maja obywały się Mistrzostwa Europy w Kulturystyce i Fitness. Polacy spisali się wspaniale! Zacznijmy od zawodnika Klubu Sportowego Paco, który w kulturystyce klasycznej juniorów wywalczył brązowy medal, a był to nasz junior- Bartosz Budzyński. Patryk Jaśkiewicz, zdobył złoty medal w kategorii do 180 cm w kulturystyce klasycznej. Ale absolutnym bohaterem wieczoru stał się Hubert Kulczyński. Zaczęło się od kategorii powyżej 180 cm, w której Kulczyński pokonał 20 innych zawodników, a jego najgroźniejszym rywalem okazał się być… kolega klubowy Jacek Ratusznik,

który znalazł się na 2 miejscu. Też rzadki przypadek, aby dwóch Polaków zajmowało dwa pierwsze miejsca. Niedługo potem Pan Hubert stanął do walki z czteroma innymi mistrzami z pozostałych kategorii w walce o tytuł czempiona czempionów, czyli absolutnego zwycięzcy w kategorii open. Tego tytułu jeszcze nigdy przedtem nie wywalczył, a teraz mu się to udało! Sensacją jest także to, że jego najgroźniejszym rywalem w open okazał się… drugi Polak, Patryk Jaśkiewicz. To również wielki dzień dla Jaśkiewicza, który w roku ubiegłym zdobył brązowy medal w kategorii juniorów, a teraz debiutował w gronie seniorów i zrobił to w wielkim stylu. Tak ułożony był program zawodów, że za chwilę po tej dekoracji Kulczyński po raz kolejny musiał wyjść na scenę, tym razem towarzysząc Natalii Kordus w kategorii par mieszanych. Na starcie stanęło 10 par i ta rywalizacja skończyła się… kolejnym złotym medalem dla Polski i dla Kulczyńskiego. Kolejny złoty medal wywalczył dla naszych barw weteran Grzegorz Zieliński w kulturystyce w grupie wiekowej 60-65 lat.

{gallery width=238 height=226 alignment=left}Aktualnosci/mistrz.europy.2.jpg{/gallery} Drugiego dnia Mistrzostw najlepiej spisali się juniorzy i weterani. Krzysztof Skryplonek zdobył złoty medal w kategorii weteranów do 90 kg (40-49 lat) a zawodnik Klubu Sportowego PacoJakub Potocki był 3 w kategorii +90 kg. Wśród juniorów najlepszy okazał się Tomasz Marzec zdobywając srebrny medal w kategorii do 75 kg. W tej samej kategorii Jakub Siemek był 6. W kategorii ciężkiej Krystian Wolski wywalczył 5 miejsce. Kulturystom seniorom nie udało się zdobyć medalu. Najbliżej tego celu byli: Tomasz Marzec (do 75 kg) oraz Mariusz Tomczuk (do 90 kg) zajmując 4 miejsca. Maciej Kiełtyka był 6 w kategorii +100 kg.

Jeśli chodzi o panie to świetnie wypadła Anna Nawrot zdobywając złoto w kategorii Fitness Sylwetkowe do 168cm. Zawodniczka Paco Lublin Julia Fusiecka zajęła 9 miejsce w kategorii Bikini Fitness do 163cm. Blisko podium była Sylwia Taczała plasując się na IV miejscu w kat. Fitness Sylwetkowe do 158cm.