Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1255
Wczoraj:6574
W tygodniu:14251
W miesiącu:151302
Ogólnie:5887100

Kto jest online

5
Online

środa, 24, kwiecień 2024 04:34

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora





LUBIKA





 Kobieta, która jest w ciąży i trenuje budzi często kontrowersje i dziwne myśli.

Nie ulega wątpliwości, że nie jest to czas do robienia życiowej formy, czy do bicia rekordów. Warto sobie zdawać z kolei sprawę, że ćwiczenia w trakcie ciąży może przynieść wiele korzyści dla mamy i nowo narodzonego dzieciątka :)  

Pamiętaj, że ciąża to nie choroba! Kiedy dowiesz się, że zostaniesz mamą, nie musisz od razu rzucać wszystkiego i leżeć.

Jeśli Twojej ciąży nic nie zagraża, nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do aktywności fizycznej, to ćwicz, a na pewno wyjdzie Ci to na dobre. 

Regularna aktywność w czasie ciąży wpływa na zachowanie ogólnej sprawności fizycznej, a także szybszy powrót do formy sprzed ciąży.Poród, który czeka cię na koniec ciąży, to bardzo duży wysiłek fizyczny. Im bardziej sprawna będziesz, tym lepiej go zniesiesz. Twoje ciało będzie lepiej przygotowane do ogromnego wysiłku. U kobiet aktywnych bardzo rzadko odnotowuje się przedwczesny poród czy przenoszoną ciążę. Kobiety, które trenowały, w czasie połogu szybciej odzyskują sprawność i równowagę psychiczną.  Ćwicząc zmniejszasz również ryzyko zgromadzenia nadprogramowych kilogramów, jak również wystąpienia cukrzycy poporodowej.

Dzięki treningom poprawia się też funkcjonowanie układ krążenia i oddechowego, co jest gwarancją lepszego rozwoju płodu. Ćwiczenia wpływają również na zminimalizowanie bólu pleców, które w ciąży potrafią być bardzo dotkliwe. Dzięki regularnemu ruchowi możesz również uniknąć problemów z zaparciami.

Są też pewne sytuacje, w których kobiety nie powinny ćwiczyć w trakcie ciąży, np.: : krwawienia, skurcze, nagłe bóle, zawroty głowy, silne zmęczenie, a także w przypadku nadciśnienia tętniczego, infekcji, przeziębień, chorób serca, niewydolności szyjkowo-ciśnieniowej, odmiedniczkowego zapalenia nerek, a także w innych przypadkach, gdy ciąża jest zagrożona lub lekarz widzi przeciwwskazania.

Jak ćwiczyć? Najlepiej będzie kontynuowanie danej aktywności, dopasowując intensywność do zmieniającego się stanu ciała.  W czasie ciąży należy unikać sportów, które niosą wysokie ryzyko kontuzji, takich w których możemy upaść, a także takich, które wymagają nagłych zmian kierunku ruchu. W związku z powyższymi w ciąży należy unikać takich aktywności jak jazda konna, sporty ekstremalne, jazda na nartach/snowboardzie, nurkowanie, gry zespołowe.

Świetnym rozwiązaniem będą ćwiczenia aerobowe, odpowiednio dobrane treningi na siłowni czy pilates. 

 

 

Nie doprowadzaj do przegrzania ciała.

Zadbaj o wygodny, przewiewny strój, który nie będzie krępował twoich ruchów.

Pij dużo wody mineralnej.

 

Rozgrzewaj się i rozciągaj.

Nie ćwicz, gdy czujesz się mocno zmęczona.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line



 









Partnerzy





Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

























 


















OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 440 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO