Podstawowe rady napewno przydadzą się pozbyć natrętnej oponki. - Napewno musimy pamiętać o prawidłowym ułożeniu ciała i wykonywaniu krótkich spięć mięśni bez zamaszystych ruchów. Trzeba też powiadomić trenera o problemach z kręgosłupem, ponieważ niektóre ćwiczenia mogą za bardzo go obciążać. Przy pełnej mobilizacji, nie oszukiwaniu samego siebie, zbilansowanej diecie i regularnych treningach możemy już po dwóch miesiącach zobaczyć efekty swojej pracy. Zależy to oczywiście od predyspozycji każdej osoby ale napewno będzie motywacją do dalszych działań aż do uzyskania pożądanych efektów - radzi trener klubu sportowego Paco.
Ważne jest odpowiednie dobranie ćwiczeń. Każdy ma inne możliwości, dlatego trening powinien być układany indywidualnie przez trenera. - Takim złotym środkiem jest trening po dwa, trzy ćwiczenia na mięśnie proste, dolne i skośne brzucha, trzy razy w tygodniu po trzy serie. Podczas treningów dobrze jest zmieniać ćwiczenia, żeby mięśnie nie przyzwyczajały się do tego samego ruchu.Możliwości ich wykonywania na siłowni jest dużo. Unoszenie nóg na drążku, skłony na ławeczce prostej lub skośnej czy skłony tułowia z linką na wyciągu to tylko niektóre propozycje . Można je mnożyć i urozmaicać. Liczba powtórzeń powinna być nie większa niż dwadzieścia. Wydaje się, że to niewiele ale przy odpowiednim tempie wykonywania, ćwiczenia będą efektywniejsze. Przed każdym treningiem konieczna jest oczywiście rozgrzewka - opisuje Sebastian.
Wszystkie czynniki, głównie nasza determinacja połączona z dietą i treningami to droga, która prowadzi do zgrabnego brzucha, dobrej kondycji fizycznej i lepszego samopoczucia.
Katarzyna Drwal
.