Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:773
Wczoraj:770
W tygodniu:3147
W miesiącu:14703
Ogólnie:4635140

Kto jest online

3
Online

czwartek, 19, maj 2022 23:58

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

 W najbliższy weekend odbędą się II Mistrzostwa Polski Szkół Ponadpodstawowych w Kulturystyce i Fitness. W imprezie, która zostanie rozegrana w Kłodzku zabraknie Michała Ilnickiego z Klubu Sportowego Paco Lublin, ubiegłorocznego wicemistrza Polski juniorów do lat 16 Wszystko przez absurdalny regulamin zawodów!

- Skoro są to mistrzostwa szkół ponadpodstawowych dla gimnazjalistów i starszych uczących się zawodników, logiczne było utworzenie kategorii na poszczególnych szczeblach edukacji. Niestety, medale wśród juniorów zostaną rozdane w tylko w dwóch kategoriach wszechwag i to w dodatku do lat 18 i 21 - mówi Rafał Ilnicki, starszy brat Michała i jego trener.

Młodszy z braci Ilnickich ma 14 lat i uczęszcza do Gimnazjum nr 10 w Lublinie.
- W Kłodzku o medale walczył by z 18-latkami, a cztery lata różnicy w rywalizacji kulturystów to bardzo dużo. Nie było sensu przygotowywać się i startować w zawodach, bo już przed ich rozpoczęciem, szanse na dobre miejsce zostały ograniczone do minimum - wyznaje trener Ilnicki.

Michał nie rezygnuje jednak z kulturystyki.


- Choć ostatnio zapałał miłością do boksu i od kilku miesięcy trenuje w klubie przy ulicy Zana pięściarstwo pod okiem trenera Władysława Maciejewskiego, nie rezygnuje z kulturystyki. Na pewno jesienią weźmie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i spróbuje powalczyć o złoty medal - zapewnia starszy z braci, który przez najbliższe dwa lata... zawiesza starty w zawodach.
Dlaczego, nie zobaczymy na razie szóstego zawodnika Mistrzostw Europy Juniorów 2010 w akcji?
- Zakończyłem wiek juniora, a przeskok do seniorów jest ogromny. Stąd decyzja o nie startowaniu w zawodach, a jedynie przygtowaniach. Na mistrzostwa Polski wórcę, ale dopiero w 2013 roku i mam nadzieję, że będzie to wielki powrót - kończy Rafał Ilnicki.

BAS

 

 

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 562 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO