Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:41
Wczoraj:749
W tygodniu:41
W miesiącu:19934
Ogólnie:4664310

Kto jest online

3
Online

poniedziałek, 27, czerwiec 2022 01:20

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

CrossFit, czyli „zabójczy” trening

Trenują go strażacy, policjanci i komandosi. Stosowała go amerykańska armia i jednostki specjalne. Teraz zyskuje popularność również w Polsce. Za sprawą Kasi Matelli, zastosowany prawie 2 lata temu jako FitSystem, zdobył zaufanie szkolących się na kursach Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów w Kulturystyce i Fitness „SYLWETKA”

CrossFit to trening który w niczym nie jest podobny do tradycyjnego treningu na siłowni. Tu nie ma elektroniki, luster do podziwiania swojej muskulatury, eleganckich strojów i czystego ręczniczka przewieszonego przez szyję. CrossFit to trening, który wyszedł z garażów. To podstawowy program ćwiczeń nastawiony na rozwój siły i kształtowanie formy dla wielu …  

Od 1995 roku C CrossFit stosowany jest przez jednostki specjalne na całym świecie dla polepszenia kondycji i wytrzymałości elitarnych żołnierzy. Również jednostki straży pożarnej wykorzystują jego założenia do ogólnorozwojowych treningów.

System CrossFit opracował Greg Glassman w połowie lat 90. w Kaliforni. Szybko krótki, ale niezwykle intensywny trening, który wykonywał w swoim garażu zyskał popularność i zwolenników.

20 minut skrajnej mordęgi

W założeniach treningu CrossFit nie ma konkretnych planów, czy systematyki ćwiczeń. Liczy się własna pomysłowość i skrajny wysiłek. Amerykańska metoda polega na różnorodności i wszechstronnym rozwoju ciała. Sięgamy więc zarówno po trening siłowy, aerobowy jak i sztuki walki. Trenujemy poprawiając wszystkie możliwe cechy motoryczne człowieka.

Na ogół czas treningu nie przekracza 20 - 30 minut. Polega na szybkim wykonywaniu maksymalnej ilości powtórzeń danego ćwiczenia w określonym czasie. Mogą być to pompki, przysiady z obciążeniem, naskoki na skrzynię, podciągania na drążku, sprint szybka jazda na rowerze. Wszystkie ćwiczenia trzeba wykonać szybko i energicznie.

Zalety programu CrossFit:

- Wzmacnia mięśnie i stawy a tym samym zabezpiecza przed kontuzjami

- Poprawia silę i wytrzymałość i kondycję

- Poprawia sprawność

- Reguluje braki równowagi w mięśniach, powstały wskutek długotrwałego treningu jednej dyscypliny

- Poprawia gibkość, czyli zwiększa zakresu ruchu stawów

Kombinacja ćwiczeń c CrossFit to trening dla osób, które są znudzone rutyną codziennych ćwiczeń na siłowniach. Intensywność treningu pozytywnie wpływa na układ krążenia i układ oddechowy, wytrzymałość, siłę, elastyczność, szybkość, koordynację ruchową, zwinność, równowagę.

To nie tylko sport, to RODZINA

Na całym świecie powstają grupy CrossFitu, które mają charakter społecznościowy. Wspólne treningi, spotkania oraz światowe zawody w tej dyscyplinie sprzyjają nawiązywaniu więzi między ludźmi.

SYLWETKA, jako portal instruktorów i trenerów szkolących w sportach Sylwetkowych, nie ma ochoty stać z boku i przyglądać się, jak rozwija się Wspaniała nowa Aktywność fizyczna.

Proponujemy pierwsze z trzy stopniowego szkolenia dla SPECJALISTÓW CROSSFIT.

Postaramy się najlepiej jak potrafimy przekazać idee stosowania Treningu CrossFitu, zgodnie z zasadą MUSCLE IQ – Trenuj z Rozumem.

Program zostanie przedstawiony wkrótce...

 

Komentarze   

#2 ola1 2012-07-12 15:49
Suuuper pomysł, uwielbiam ten rodzaj treningu :lol: napewno się tam zjawię :P
#1 Majka 2012-07-12 09:58
interesujący trening, a jaką trzeba mieć kondycje!

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 591 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO