W miesiącu:120098
Ogólnie:5855896

5

piątek, 19, kwiecień 2024 13:41

Miniony weekend przebiegał pod znakiem sportowych wydarzeń. Oprócz Wielkiej Gali Boksu Zawodowego w Łodzi, na której zaprezentował się, jedyny lubelski zawodowy pięściarz Łukasz Maciec z Paco Team, odbyły się zawody w ramach Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness. Impreza miała miejsce w dniach 24 - 25 października 2009 w hali "Pogoń" w Zabrzu.
Na scenie pojawiło się około 100 osób.

Klub Sportowy Paco reprezentowało 8 zawodników.
W Pucharze Polski w Kulturystyce i Fitness jedna z naszych głównych zawodniczek Patrycja Kozyra, w kategorii Fitness sylwetkowe kobiet wszechkategoria, uplasowała się na drugiej pozycji, kolejna Ewa Sędkowska, zdobyła złoto w Kulturystyce kobiet wszechwag. Jedyny reprezentant Paco podczas Pucharu, Arkadiusz Różański, zajął 4 miejsce w kategorii Kulturystyka mężczyzn wszechwag. Ich osiągnięcia pozwoliły naszemu klubowi w Pucharze Polski zająć w klasyfikacji drużynowej drugą lokatę.
Natomiast wyniki zawodników Paco w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness, zapewniły klubowi trzecią pozycję. W kategorii Kulturystyka młodzików Piotr Mleko, trenujący u nas od półtora roku, zajął pierwsze miejsce. Ważąc 72 kg zaprezentował znakomitą rzeźbę mięśni. Wskazówek żywieniowych udzielał mu Stanisław Mleko - jego ojciec, a do startu przygotowywał się pod okiem trenera Sebastiana Nogala. Dodatkowo korzystał z fachowych porad prezesa Paco Andrzeja Stachury.
Kolejni nasi zawodnicy Piotr Wojciukiewicz oraz Rafał Ilnicki wystartowali w Kulturystyce juniorów 75 kg. Pierwszy z nich zdobył złoty medal, drugi zaś uplasował się na czwartej pozycji. Piotr Wojciukiewicz jest też wychowankiem naszej wieloletniej zawodniczki Patrycji Kozyry.
Najstarsi nasi reprezentanci to Robert Winogrodzki i Andrzej Kaliński. Robert od lat prezentuje znakomitą formę. Jego największe osiągnięcie to złoty medal w 2005 na mistrzostwach w Gdańsku. W tym roku zajął jedynie 5 lokatę w kategorii Kulturystyka weteranów 40 - 49 lat.
Andrzej Kaliński w Kulturystyce weteranów 50 - 59 lat był na ósmym miejscu.