Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:332
Wczoraj:800
W tygodniu:332
W miesiącu:23012
Ogólnie:4973176

Kto jest online

3
Online

poniedziałek, 29, maj 2023 16:31

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

W dniach 14-15 listopada 2009 roku odbyły się w Białymstoku Mistrzostwa Świata Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness. Swój udział w imprezie zgłosiło około 250 zawodników z blisko 40 krajów. Na zawody przyleciał też prezydent IFBB, dr.

Rafael Santanja.
Polskę reprezentowało 30 zawodników, w tym siedem kobiet, między innymi Ewa Sędkowska (zawodniczka z KS Paco) i Renata Jabłońska. Pierwszej z nich niestety, mimo znakomitej formy na Pucharze Polski w Zabrzu, nie udało się zakwalifikować do finałowej szóstki i ostatecznie zajęła 9 lokatę w kulturystyce kobiet. Renata Jabłońska wywalczyła zaś srebrny medal wśród kobiet w fitness sylwetkowym.
Najlepszymi zawodnikami w kadrze Polski okazali się imiennicy Wiesław Kruk oraz Wiesław Czerski. Obydwaj zdobyli złote krążki. Pierwszy z nich w kategorii kulturystyka weteranów 50-59 lat powyżej 80 kg, drugi zaś w kulturystyce weteranów pow. 60 lat. Panowie od lat reprezentują znakomitą formę, jak widać na najwyższym światowym poziomie.
Piotr Wojciukiewicz oraz Rafał Ilnicki z Lublina, którzy na krajowych zawodach reprezentują Klub Sportowy Paco, nie zdołali zwyciężyć w swojej kategorii tj., kulturystyce juniorów mężczyzn do 75 kg. Jednak pierwszy z nich zajął miejsce tuż za podium, Rafał niestety ostatnią 11 lokatę.
Na tej samej 11 pozycji wśród weteranów 40-49 lat do 90 kg uplasował się Robert Winogrodzki, który na Mistrzostwach Polski w Zabrzu był piąty.
W Białymstoku udział wziął również inny lubelski zawodnik z klubu sportowego Samson Tomasz Błaziak, któremu niewiele brakowało do trzeciego miejsca. Lepszą jednak formę wśród weteranów 40-49 lat do 70 kg zaprezentował jego kolega z kadry Henryk Hryszkiewicz i to on zdobył brązowy medal. Tomasz znalazł się tuż za nim na 4 pozycji.
Ostatecznie Polska ekipa wywalczyła w klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zdobywając 145 pkt., wyprzedzając Niemcy z 93 pkt., oraz Ukrainę z 85 pkt. Na dalszych miejscach znalazły się Czechy, Egipt, Hiszpania, Rosja, Włochy, Litwa oraz Norwegia. Już wkrótce dostępna będzie dla Państwa galeria zdjęć. Serdecznie zapraszamy.

 

 

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 548 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO