Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:5993
Wczoraj:7610
W tygodniu:19832
W miesiącu:155461
Ogólnie:6088623

Kto jest online

8
Online

środa, 22, maj 2024 20:40

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

W tym roku już po raz dwunasty odbędą się Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu. Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy w siłowaniu na ręce o medale będą rywalizowali za 1,5 miesiąca, dokładnie 23 i 24 marca w Grudziądzu. Uczniowski Klub Sportowy Arm Fanatic Sport, który organizuje imprezę chce, by były to najlepsze mistrzostwa w historii polskiego armwrestlingu. I wszystko na to wskazuje, że mogą być! - czytamy na stronie www.armpower.net.
Co nas czeka? 

 

Duża, klimatyzowana sala (pond 1000 m2) śmiało pomieści wszystkich uczestników i sympatyków siłowania na ręce, którzy przybędą do w grudziądzkiego Klubu Skala.
Klub ten od zawsze kojarzony był z działalnością rozrywkową, kulturalną i szkoleniową. Od lat organizowane są tutaj spotkania integracyjne, prezentacje firmowe, konferencje, szkolenia o różnej tematyce, ale też bankiety, pokazy mody, koncerty i wybory Miss. Tym razem przyszedł czas, by grudziądzki klub gościł najlepszych armwrestlerów naszego kraju.

Klub Skala ma świetną lokalizację. Znajduje się w centrum miasta Grudziądza, tuż przy głównym wjeździe od strony drogi A1 z pięknym widokiem na Wisłę. W odległości około 200 m od Klubu możemy podziwiać zabytki Starówki, znaleźć restauracje oraz centra handlowe. Ten, kto na zawody przyjedzie samochodem na pewno znajdzie miejsce parkingowe, a ten, kto skorzysta z komunikacji krajowej będzie miał zaledwie 1000 m od dworca PKP.

Ten, kto myśli, że zawody robią się same, to się bardzo myli. A tym bardziej takiej rangi jak Mistrzostwa Polski. Przygotowanie takiej imprezy nie jest takie proste jak się wydaje. Sami uczestnicy – zawodnicy to nie wszystko. Trzeba przecież zabezpieczyć odpowiednią salę, podwyższenie, nagłośnienie i oświetlenie, przygotować medale (i to nie byle jakie, bo na miarę ogólnopolskiej rywalizacji), dyplomy, lokalną promocję, zabezpieczyć hotele i wiele, wiele innych mniejszych i większych rzeczy, które składają się na udaną imprezę. No i przede wszystkim znaleźć na to wszystko finansowych partnerów, czyli po prostu sponsorów. A to w dzisiejszych czasach nie jest łatwą sprawą. Za robotę trzeba zabrać się wcześniej, i to dużo wcześniej.

Decyzja o organizacji Mistrzostw Polski w Armwrestlingu przez działaczy z grudziądzkiego klubu była mocno przemyślana, a sama organizacja planowana, a zarazem odkładana już od dawna. Już niejednokrotnie, od kilku lat działacze FAP agitowali grudziądzki klub do organizacji ogólnopolskiej rywalizacji. W odpowiedzi słyszeliśmy „jeszcze nie teraz, przyjdzie czas, musimy się przygotować ...”. I wreszcie się doczekaliśmy. Największa, ogólnopolska impreza z udziałem najlepszej armwrestlingowej czołówki naszego kraju będzie w Grudziądzu. A sam Grudziądz tej imprezy z całą pewnością długo nie zapomni.


Kto będzie

XII Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu będą wyjątkowe. I to nie tylko za sprawą samych organizatorów, którzy od lat jeżdżąc na tego typu zawody i znają specyfikę organizacji tego typu imprezy, ale także za sprawą zbliżających się XXII Mistrzostw Europy, które półtora miesiąca po rywalizacji krajowej odbędą się w Polsce ( 13-20 maja 2012 roku).


Na Mistrzostwach Polski nie dość, że zdobywa się znaczący tytuł Mistrza Polski, to do tego prawo startu jako Kadra Narodowa na Mistrzostwach Europy. A biorąc pod uwagę, że Euroarm 2012 odbędą się w Gdańsku, to koszta udziału w europejskiej rywalizacji dla każdego polskiego kadrowicza będą stosunkowo mniejsze, niż wyjazd do innego kraju. Każdy armwrestler w Grudziądzu będzie chciał pokazać się więc z jak najlepszej strony, tylko po to, by zakwalifikować się do polskiej kadry. Z tego samego powodu w Grudziądzu możemy spodziewać się też wyjątkowo wielu zawodników polskiego armwrestlingu. Nie zabraknie tych najlepszych z najlepszych naszego kraju. Co nas bardzo cieszy - rywalizacja sportowa będzie więc na bardzo wysokim poziomie.

Jestem bardzo ciekawy tegorocznej, ogólnopolskiej rywalizacji armwrestlingowej. Znając Marlenę Wawrzyniak i jej team oraz grudziądzkich partnerów i działaczy (np. firmę INSTALMET), którzy od lat wspierają działania Marleny, to wszystko będzie dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. Biorąc pod uwagę argumenty, o których pisałem wcześniej dopiszą również sami zawodnicy. A same zawody z całą pewnością zapiszą się na kartach historii organizacji Mistrzostw Polski FAP, jako jedne z najlepszych ogólnopolskich zmagań armwrestlingowych.

Paweł P.
www.armpower.net

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 409 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO