Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:407
Wczoraj:3550
W tygodniu:7345
W miesiącu:38920
Ogólnie:5086837

Kto jest online

3
Online

środa, 27, wrzesień 2023 03:02

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

W Warszawie przy Olympic Casino Sunrise w hotelu Hilton, w dniach 6-7 listopada odbyły się zawody Nemiroff World Cup 2009 - Puchar Świata Zawodowców w Armwrestlingu . Wystąpiło ponad 130 zawodników z 22 krajów, którzy stoczyli ponad 500 pojedynków. Już po raz siódmy sympatycy siłowania na ręce mogli zobaczyć emocjonujące walki o tytuł najsilniejszego zawodowca.


Mężczyźni startowali w 7 kategoriach wagowych: 63kg, 70kg, 78kg, 86kg, 95kg, +95kg oraz Open, kobiety tylko w jednej do 65 kg. Polskę reprezentowało 22 zawodników. Wielu z nich znalazło się blisko podium i wykazało wysoki poziom. W sumie nasi reprezentanci zdobyli cztery medale. Pierwszego dnia zawodów, w rywalizacji na lewą rękę, srebrne medale wywalczyli: do 63kg Mateusz Wyrwa z Niska oraz Dariusz Muszczak z Myszkowa w kategorii do 95kg.
Następnego dnia udało się wywalczyć kolejne dwa krążki w pojedynkach na prawą rękę. Pierwszy z nich srebrny zdobył Piotr Bartosiewicz w kategorii do 86 kg. Niestety nie udało mu się w walce finałowej pokonać kilkukrotnego mistrza świata i Europy - Rustama Babayeva. Drugi medal koloru brązowego zdobył Grzegorz Nowak w kategorii super ciężkiej (powyżej 95kg.).

 

Na mistrzostwach nie zabrakło również udziału Johna Brzenka z USA, uznanego za najsilniejszego człowieka na świecie. Choć staje się on z roku na rok coraz starszy, nie można powiedzieć tego samego o jego sile.  To właśnie na rozstrzygnięcie walk Johna Brzenka i Denisa Cyplenkova z Rosji czekali z niecierpliwością miłośnicy siłowania na rękę. Pierwszy z zawodników nie miał sobie równych w kategorii open ręki prawej, natomiast drugi ręki lewej. Walki tych potężnie zbudowanych zawodników były imponujące, zarówno dla kibiców oglądających je na sali jak i tych przed telewizorami. 

 

Oceniając tegoroczne mistrzostwa Nemiroff, można śmiało powiedzieć o bardzo wysokim poziomie zawodów. Był to jeden z najlepszych turniejów rozegranych na świecie. Startujący w tak ważnej a zarazem największej imprezie w siłowaniu na ręce, byli medalistami turniejów rangi krajowej i międzynarodowej. Większość z nich miała jednak na swoim koncie tytuły mistrza świata czy Europy.
Przebieg Nemiroff Cup 2009 był emitowany na żywo przez telewizję N Sport. Retransmisję dla swoich narodów zapewniły telewizja bułgarskaj, ukraińska, rosyjska, rumuńska oraz armeńska. Tegoroczna pula nagród wyniosła łącznie 22 tys. dolarów.
Organizatorzy nie zawiedli mistrzowsko przygotowując zawody (firma Mazurenko Armwrestling Promotion z Igorem Mazurenko na czele).
Nemiroff World Cup 2009 był turniejem dającym przejście do „ARNOLD SPORTS FESTIVAL”, który odbędzie się w marcu 2010 roku  w USA.

 

 

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 339 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO