Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

NEWS ! NEWS ! NEWS!
Ćwierćfinalistka Mistrzostw Europy Natalia Rok (51kg) pokazała wielką ambicję i wolę walki, ale niestety przegrała z utytułowaną reprezentantką Wietnamu Thi Tam Nguyen w 1 rundzie (1/16 finału) Mistrzostw Świata Kobiet w Ulan Ude.

Sędzia z Argentyny punktował 29-28 dla naszej zawodniczki, dwóch innych sędziów 29-28 dla rywalki, zaś dwaj następni w każdej rundzie przyznali zwycięstwo Azjatce.

Pochodząca z Postępu pięściarka LKS Myszków,

mimo przegranej, pokazała się z dobrej strony. Jej dzisiejsza przeciwniczka to bardzo utytułowana bokserka. W 2017 roku Thi Tam Nguyen została Mistrzynią Azji, w następny roku wywalczyła brązowy medal Igrzysk Azjatyckich, a w 2019 roku zdobył srebro Mistrzostw Azji. Za każdym razem w decydującej walce boksowała z Pang Chol-Mi z Korei Północnej.

Nasza reprezentantka żegna się z turniejem, a Wietnamka w 1/8 finału spotka się z Altantsetseg Lutsaikhan z Mongolii, która minimalnie pokonała Włoszkę Camillę Faddę 3:2 (29-28, 29-28, 29-28, 27-30, 27-30).

Kolejne Polki wyjdą na ring w sobotę i niedzielę w 1/16 finału, odpowiednio Kinga Szlachcic (57kg) spotka się z Algierką Hadjla Khelif, zaś Aneta Rygielska (60kg) z Białorusinką Alą Yarshevich. Od 1/8 finału udział w Mistrzostwach Świata rozpoczną Karolina Koszewska (69kg) i Elżbieta Wójcik (75kg).