* PIOTR BRONOWICKI (Górnik Łęczna) piłka nożna – wychowanek łęczyńskiego klubu, jeden z niewielu w drużynie, którzy pamiętają pierwszoligowy awans w sezonie 2003/2004, defensywny pomocnik imponujący zaangażowaniem w grę. W obecnym sezonie, mimo że prześladują go liczne kontuzje, jest znaczącą postacią w zespole.
* PAULINA BRZEŹNA (Start Peugeot Andrzej Kita Lublin) kolarstwo – jedna z najlepszych polskich zawodoniczek w kolarstwie szosowym, córka Jana Brzeźnego, dwukrotnego zwycięzcy Tour de Pologne (1978, 1981), reprezentantka Polski, mistrzyni kraju z ubiegłym roku.
Tegoroczna wicemistrzyni w wyścigu ze startu wspólnego i 2. wicemistrzyni w jeździe na czas.
* KRYSTIAN BRZOZOWSKI (Górnik Łęczna) zapasy, styl wolny – brązowy medalista mistrzostw Europy, dziewiąty w mistrzostwach świata, olimpijczyk z Aten, wielokrotny mistrz Polski, był też mistrzem (1997) i wicemistrzem (1998) świata kadetów oraz wicemistrzem Europy juniorów (2002).
* MAGDALENA CHEMICZ (SPR Safo ICom Lublin) piłka ręczna – bramkarka i podpora drużyny mistrzyń Polski i zdobywcy Pucharu Polski, reprezentantka kraju, kandydatka do wyjazdu na tegoroczne mistrzostwa Europy w Szwecji. Od lat utrzymuje równą, wysoką formę. Swoją postawą w bramce potrafi dodać otuchy koleżankom z pola.
* MIKOŁAJ CZARNECKI (UTS Orlik Lublin) pływanie – trzykrotny mistrz Polski juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi, wicemistrz Europy juniorów w Palma de Mallorca. Najlepsze czasy w Polsce wśród juniorów 17-18-letnich na 100 m stylem motylkowym na krótkim i długim basenie.
* EWA DAMIĘCKA (SPR Safo ICom Lublin) piłka ręczna – mistrzyni Polski i zdobywczyni Pucharu Polski, kołowa reprezentacji kraju, kandydatka do wyjazdu na tegoroczne mistrzostwa Europy w Szwecji.
* KAROL DREJ (Motor Lublin) piłka nożna – reżyser gry piłkarzy lubelskiej drużyny. W Kozim Grodzie jest od niedawna, ale już zaskarbił sobie sympatię kibiców. Interesują się nim kluby pierwszoligowe, ale na razie chciałby odnieść swój pierwszy wielki sukces i z Motorem awansować do drugiej ligi.
* IWONA DUKLEWSKA (Lubelski Klub Sportów Walki Dan) taekwondo, kick boxing – w 2006 roku mistrzyni Polski Wschodniej seniorek w kick boxingu (walki semi-contact), dwukrotna mistrzyni i wicemistrzyni Polski juniorek w taekwondo PUT (semi- i light-contact, układy dowolne), czterokrotna srebrna medalistka Międzynarodowych Mistrzostw Mołdawii, dwukrotna mistrzyni Polski juniorek w kick boxingu, 2. wicemistrzyni świata juniorek w kick boxingu (Zadar, Chorwacja – walki light-contact), złota i srebrna medalistka Pucharu Polski juniorek w kick boxingu.
* ALEKSANDRA FILA (Start Lublin) lekkoatletyka – specjalizuje się w trójskoku, w tym sezonie podczas zawodów Grand Prix PZLA w Siedlcach osiągnęła drugi wynik 13.93, poprawiając rekord życiowy aż o... 20 centymetrów, dzięki czemu otrzymała nominację do reprezentacji Polski na zawody Pucharu Europy w hiszpańskiej Maladze.
* ADAM GŁADYSZEWSKI (Snajper Lublin) strzelectwo – z roku na rok czyni postępy. W tym sezonie potrafił lepiej strzelać od wielu bardziej utytułowanych zawodników. Fachowcy widzą w nim kandydata do wyjazdu na olimpiadę, jeśli nie najbliższą, to na następną.
* BARTOSZ JURKOWSKI (Górnik Łęczna) piłka nożna – środkowy obrońca, filar defensywy. Trener Dariusz Kubicki nie widział dla niego miejsca w pierwszej drużynie, ale po jego odejściu sytuacja się zmieniła. Bartek wrócił do pierwszej drużyny Górnika i... przestała ona przegrywać w Orange Ekstraklasie.
* KATARZYNA KITA (Agros Zamość) lekkoatletyka – druga w zawodach Pucharu Polski, gdzie rzutem na odległość 67,62 metrów uzyskała minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa Europy.
* RAFAŁ KLIMEK (TŻ Sipma Lublin) żużel – wychowanek klubu, najbardziej utalentowany lubelski junior ostatniej dekady, udany debiut na torach I ligi w sezonie 2006, punktował nie tylko w wyścigach z udziałem juniorów.
* MARCIN KUROWSKI (Wisła Azoty Puławy) piłka ręczna – rozgrywający puławskiej siódemki, doświadczony gracz decydujący o obliczu występującego w ekstraklasie zespołu.
* IWONA LEFANOWICZ (Skarpa Lublin) pływanie – 2-krotna mistrzyni Polski seniorek stylem grzbietowym, finalistka młodzieżowych mistrzostw świata w Brazylii, gdzie dwukrotnie zajęła siódme miejsce, wielokrotna rekordzistka Polski, najlepsze wyniki w swojej kategorii wiekowej w Europie. W ubiegłym tygodniu wywalczyła trzy medale, w tym złoty podczas mistrzostw kraju w Gorzowie.
* DOROTA MALCZEWSKA (SPR Safo ICom Lublin) piłka ręczna – rozgrywająca mistrzyni Polski i zdobywczyni Pucharu Polski, kołowa reprezentacji kraju, kandydatka do wyjazdu na tegoroczne ME w Szwecji.
* KAROLINA MICHALCZUK (Paco Lublin) boks – wicemistrzyni świata i Europy. Jej marzeniem jest przejście na zawodowstwo. I bardzo możliwe, że wkrótce się to stanie. Karolina bardzo poważnie traktuje sport, którym się zajmuje.
* STANISŁAW NIEDŹWIECKI (Perła Budowlani Lublin) rugby – czołowy zawodnik pierwszoligowej drużyny, występuje na pozycji skrzydłowego młyna, młodzieżowy reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw Europy 2006.
* VELJKO NIKITOVIĆ (Górnik Łęczna) – kapitan zespołu i jego dobry duch, najrówniej grający zawodnik Górnika, mający jesienią najwięcej zaliczonych występów w pełnym wymiarze czasowym. Serb polubił Łęczną, jest jedynym obcokrajowcem na naszej liście.
* ROBERT NOWAKOWSKI (Wisła Azoty Puławy) piłka ręczna – grający drugi trener puławskiej siódemki, najbardziej doświadczony i najskuteczniejszy zawodnik w zespole, eksreprezentant Polski. Przez dwa mecze prowadził pierwszoligowy zespół.
* MARCIN OGONOWSKI (Avia Świdnik) siatkówka – zawodnik pierwszej szóstki pierwszoligowej Avii, kapitan drużyny, występuje na pozycji rozgrywającego.
* JACEK OLEJNICZAK (Start AZS Lublin) koszykówka – środkowy pierwszoligowej drużyny, duże doświadczenie, znany ze sportowej postawy, laureat kategorii fair play w Plebiscycie Kuriera.
* MARCIN POPŁAWSKI (Motor Lublin) piłka nożna – kapitan lidera trzeciej ligi, miał bardzo dobry sezon, razem z Piotrem Prędotą i Danielem Koczonem tworzy niezwykle groźny tercet napastników.
* PIOTR PRĘDOTA (Motor Lublin) piłka nożna – na dobre i złe związany z lubelskim klubem. Na krótko odszedł jedynie do Górnika Łęczna, ale nie wyszło mu to na dobre. W tym roku udowodnił, że doszedł do siebie po epizodzie w pierwszoligowym klubie.
* JACEK REMPAŁA (TŻ Sipma Lublin), żużel – krajowy lider TŻ Sipma Lublin, jeden z najskuteczniejszych zawodników pierwszej ligi. Finalista indywidualnych mistrzostw Polski, w których wywalczył ósme miejsce. Zajmując drugą pozycję w półfinale mistrzostw Europy, wymieniany był w gronie kandydatów do medalu. W finale nie wystąpił w powodu kontuzji. Startował w powodzeniem w lidze angielskiej.
* BARBARA PRZYBYLSKA (Feniks Lublin) kajakarstwo – jedna z najlepszych na świecie specjalistek w maratonie kajakowym (szóste miejsce w mistrzostwach świata we francuskim Tremolat, w tym sezonie odnosiła także międzynarodowe sukcesy w duecie z Dorotą Suchan z Górnika Czechowice.
* KAROL SERWIN (Champion Świdnik) trial rowerowy – wicemistrz Polski w kategorii elita, brązowy medalista halowych mistrzostw Europy, czternasty w mistrzostwach świata w Nowej Zelandii, dziewiąty w Pucharze Świata w Belgii.
* GRZEGORZ SPOSÓB (Start Lublin) lekkoatletyka – znany polski skoczek wzwyż. Od lat z powodzeniem występuje nie tylko w krajowych, ale i międzynarodowych zawodach. Podczas olimpiady w Atenach doznał kontuzji stopy, która utrudniała mu rywalizację również w poprzednim sezonie. Obecnie wraca do formy i zapowiada walkę podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w japońskiej Osace.
* IZABELA SULARZ (Lubelski Klub Karate Kyokushin) karate kyokushin – jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek lubelskiego klubu. Z powodzeniem występuje w zawodach krajowych i międzynarodowych. Dowodem tego są ostatnie mistrzostwa Europy w karate kyokushin we włoskiej Mesynie. Zdobyła tam złoty medal w kategorii kata.
* SABINA WŁODEK (SPR Safo ICom Lublin) piłka ręczna – jedna z najlepszych zawodniczek w historii polskiej piłki ręcznej, aktualna mistrzyni Polski i zdobywczyni Pucharu Polski, eksreprezentantka Polski, niedawno została radną miejską w Lublinie
KURIER LUBELSKI Z DN. 27 LISTOPADA 2006 ROKU.