Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:63
Wczoraj:773
W tygodniu:3210
W miesiącu:14766
Ogólnie:4635203

Kto jest online

2
Online

piątek, 20, maj 2022 04:46

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

-To będzie zupełnie inna impreza niż te rozgrywane dotychczas. Zawodnicy startować będą bowiem bez sprzętu - strojów, które bardzo im pomagały. Niekiedy nawet dzięki nim mogli uporać się z ciężarem o trzydzieści, a nawet i więcej procent większym, niż bez specjalnych koszulek - mówi 22-letni Dawid Pelc,

student Uniwersytetu Przyrodniczego, który w I Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, które w sobotę i niedzielę odbędą się w Puławach reprezentował będzie barwy Klubu Sportowego Paco.

Trójbój siłowy Dawid trenuje od 3,5 roku, ale w pierwszych zawodach wystartował dopiero przed dwoma laty. W 2009 roku wziął udział w Akademickich Mistrzostwach Polskiw Łodzi i w typach uczelni społeczno-przyrodniczych zajął drugie miejsce. Rok później wygrał w wadze do 75 kg uczelnianą kategorię z wynikiem 545 kg (200 kg przysiad - 135 kg wyciskanie leżąc - 210 kg martwy ciąg), w klasyfikacji generalnej zajął dziewiąte miejsce.

Jak na 22-letniego zawodnika, ważącego około 80 kilogramów jego życiówki są imponujące: 260 kg przysiad, 252,5 kg martwy ciąg (czyli ponad trzy razy tyle ile waży) oraz 180 kg wyciskanie leżąc.

- Ciężko powiedzieć jak będzie w Puławach. Myślę, że to dla wszystkich jest wielka niewiadoma. Jestem ambitnym zawodnikiem, na pewno będą walczył o jak najlepszy wynik. Czy to wystarczy na miejsce na podium? Zobaczymy - Dawid Pelc mówi paco.pl

Michał Daniluk, drugi z naszych zawodników, który wystartuje w Puławach także jest studentem Uniwersytetu Przyrodniczego. W tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w kategorii do 83 kilogramów zajął szóste miejsce w typach uczelni oraz 16 w klasyfikacji generalnej. Zawody rozegrane w maju w Łodzi zakończył z wynikiem 575 kg (190 kg przysiad, 140 kg wyciskanie leżąc i 245 kg martwy ciąg).

Czy teraz będzie lepiej? - Chciałbym, ale przez te stroje naprawdę trudno coś konkretnego powiedzieć - wyznaje paco.pl

Obaj nasi zawodnicy stratować będą w sobotę. O godz. 13.30 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach przy ulicy Partyzantów 11 odbędzie się ważenie zawodników, dwie godziny później rozpoczną się zmagania siłaczy w kategorii 83 kg, w której wystartują Dawid i Michał.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 682 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO