Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:84
Wczoraj:688
W tygodniu:4238
W miesiącu:8994
Ogólnie:4698525

Kto jest online

1
Online

niedziela, 14, sierpień 2022 01:51

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Mecz o piłkarski Superpuchar nie odbędzie się. Wisła Kraków i Legia Warszawa nie zagrają na Stadionie Narodowym, otwartym 29 stycznia z imponującym na koniec pokazem fajerwerków. Ekstraklasa SA nie mając zgody między innymi policji i władz stolicy na rozegranie Superpucharu w środę odwołała spotkanie. Najtrafniej całą sytuację, nawiązując do kultowej komedii "Miś" opisało już we wtorek weszlo.com


"Zgody na rozegranie Superpucharu ciągle nie ma i - słysząc o żądaniach policji, która chciałaby przerobić nowy obiekt na zakratowany ogród zoologiczny - wcale może nie być.Stadion z założenia ma służyć zagranicznym gościom w czasie Euro 2012, ma nie najgorzej wyglądać na pocztówkach i całkiem znośnie w obiektywie kamery. Wejście do środka - przynajmniej dla Polaków - będzie utrudnione, a w większości przypadków nawet niemożliwe. Dzielni funkcjonariusze policji oczywiście są w stanie wszędzie dopilnować porządku, o ile zawczasu wszyscy "pilnowani" zostaną wtłoczeni do klatek. Cóż, na podobnej zasadzie codziennie 8-letnie dziewczynki pilnują tygrysów w ZOO.

 

Czytając o sprawie Stadionu Narodowego, aż prosi się o przypomnienie cytatu z "Misia". Prawda, że pasuje idealnie?

- Powiedz mi: po co jest ten (miś) stadion?
- Właśnie: po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co; więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz, co robi ten (miś) stadion? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa! To jest (miś) stadion na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym (misiem) stadionem?! My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest (miś) stadion społeczny, w oparciu o sześć instytucji... który sobie zgnije. Do jesieni, na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia."

fot. Krzysztof Basiński

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 688 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO