W miesiącu:127223
Ogólnie:5863021

4

sobota, 20, kwiecień 2024 12:30

2. Mistrzostwa Świata Kobiet w Boksie odbyły się od 21 do 27 października 2002 roku w tureckiej Antalay. W zawodach udział wzięło 185 pięściarek z 35 państw. Podobnie jak rok wcześniej w Scranton w USA, Polki nie odegrały w imprezie znaczącej roli.  Po fatalnym losowaniu z turnieju już w 1/8 finału pożegnały się debiutująca w mistrzostwach globu nasza Karolina Michalczuk, a także Magda Dalecka, Beata Małek i Izabela Cieślak. Wszystkie przegrały pojedynki przed czasem, przy czym jak się później okazało Małek i Cieślak ze złotymi medalistkami!
Jedyną Polką, która przeszła dalej w turnieju wygrywając ze Szwedką Fridą Wallberg 19:9 okazała się Anna Kasprzak. Wielokrotna mistrzyni kraju, Europy i świata w kickboxingu do ćwierćfinału jednak nie przystąpiła.

Została zdyskwalifikowana za to, że kiedyś boksowała zawodowo w grupie Polish Boxing Promotion. Trochę to dziwne, bo przecież dopuszczono ją wcześniej do walk, a później jak gdyby nigdy nic usunięto ją z turnieju.
W 2. Mistrzostwach Świata najlepsze okazały się Koreanki, które zdobyły dwa złote, dwa srebrne i brązowy medal. Z pięcioma krążkami, tyle że tylko z jednym złotym mistrzostwa ukończyły Rosjanki najelpsze rok wcześniej w Scranton w USA. Tym razem zaledwie trzy medale (wobec dziewięciu wcześniej) zdobyły Kanadyjki.

60 kg: Anna Kasprzak* - Frida Wallberg (Szwecja) 19:9
* Polka została zdyskwalifikowana z mistrzostw świata za to, że kiedyś boksowała zawodowo (w grupie Polish Boxing Promotion)