W miesiącu:158529
Ogólnie:5894327

3

czwartek, 25, kwiecień 2024 05:01

Czekając na niedzielną walkę 1/8 finału olimpijskiego kobiecego turnieju pięściarskiego, naszej Karoliny Michalczuk z Hinduską Mary Kom przypominamy dotychczasowe występy reprezentantów Lubelszczyzny w igrzyskach. Niestety, dotychczas najlepsza lokata to siódme miejsce sztangistki Ewy Mizdal. Zawodniczka Unii Hrubieszów uzyskała w dwuboju 231 kg, o 38 kg mniej od brązowej medalistki Białorusinki Iriny Kuleszy i o 60 kg mniej od Swietłany Podobedowej z Rosji, która wywalczyła złoty medal.
Szczególnie zwiedli Ci, na których liczyliśmy (mieli pokusić się o krążki) - pływak Wisły Puławy Konrad Czerniak zajął ósme miejsce na 100 metrów stylem motylkowym, a Paweł Fajdek z Agrosu Zamość, będący faworytem olimpijskich zmagań w rzucie młotem w eliminacjach spalił wszystkie trzy podejścia i odpadł z rywalizacji.
Nie popisał się także Roman Kulesza z AZS AWF Biała Podlaska, który w finałowej rywalizacji gimnastyków w wieloboju zajął ostatnią, 24. pozycję. O występie Kuleszy w Klubie Sportowym Paco przy ulicy Kiepury 5 B rozmawialiśmy z lublinianką  Małgorzatą Płazą, trenerką fitness, na co dzień pracownikiem Zakładu Gimnastyki bialskiej uczelni.