Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:165
Wczoraj:806
W tygodniu:971
W miesiącu:20864
Ogólnie:4665240

Kto jest online

1
Online

wtorek, 28, czerwiec 2022 06:29

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Pierwsze w Lublinie zawody siłowania na ręce w szkole średniej. Medaliści Mistrzostw Polski w roli organizatorów. Szóstego grudnia sekcja K. S. PACO Lublin po raz pierwszy w szkole średniej zorganizowała zawody armwrestlingowe. Gospodarzem było XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. Przygotowania podjęli się dwaj uczniowie tej szkoły, a jednocześnie medaliści ostatnich MP: Łukasz Dobrzyński oraz Dawid Capała. Obaj – oczywiście – wystartowali, ale też pełnili rolę sędziów bocznych podczas pojedynków. Dodatkowo Łukasz wystąpił w charakterze konferansjera, a zważywszy na jego debiut w tej roli, wywiązał się z tego znakomicie!

 

Oprawa zawodów była mistrzowska, dobry DJ i piękne hostessy. Wśród zaproszonych gości pojawili się pan dyrektor Wojciech Kalicki i wicedyrektor Kamil Dąbrowski. Zawody był relacjonowane na żywo w internecie na stronie paco.pl

Do startu w turnieju zgłosiło się 27 uczniów (w tym 5 dziewcząt) z pięciu klas.

W kategorii dziewcząt bezapelacyjnie zwyciężyła Patrycja Nowicka z klasy 1A, pokonując z łatwością konkurentki, głównie koleżanki klasowe, w walce o najwyższy stopień podium.

W kategorii 70 kg mężczyzn prawej ręki wzięło udział 8 zawodników, w tym reprezentant klubu PACO – Łukasz Dobrzyński. Mieliśmy okazję ujrzeć tu wiele zaciętych pojedynków, których rozstrzygnięcia wydawały się czasami nieoczekiwane. Atmosfera rozgrzana od emocji osiągnęła poziom zawodów rangi mistrzowskiej. Zwycięzcą – jak można było oczekiwać - okazał się Łukasz, ale warto w tym miejscu podkreślić, że swój pierwszy pojedynek przegrał walką „na górę”. Dopiero w finale w pełni zrehabilitował się wygrywając techniką w hak.

W kategorii +70 kg wystartowało 13 zawodników, a wśród nich drugi reprezentant PACO – Dawid Capała, który również bez niespodzianki okazał się triumfatorem, z łatwością pozostawiając w pokonanym polu wszystkich konkurentów. Zdecydowanie więcej emocji dostarczyli publiczności pozostali uczestnicy tej kategorii, zarówno podczas półfinału jak i wcześniejszych eliminacji.

Ostatnią rozegraną kategoria była: OPEN mężczyzn lewej ręki, w której udział wzięło 17 zawodników (!). Finał rozstrzygnął się pomiędzy Dawidem i Łukaszem. Zwyciężył Dawid i to on zakończył turniej z podwójnym złotem.

Po zakończonej rywalizacji obaj dyrektorzy wspólnie z sędzią głównym wręczyli osobiście medale, dyplomy i nagrody rzeczowe finalistom poszczególnych kategorii. Klasa IA, jako zwycięzca klasyfikacji drużynowej otrzymała z rąk p. Dyrektora okazały puchar.

Na zakończenie należy podkreślić, że zorganizowanie zawodów było możliwe w dużej mierze dzięki prezesowi K. S. PACO, p. Andrzejowi Stachurze, który między innymi ufundował nagrody rzeczowe. Na każdym „poważniejszym” turnieju pożyczamy licencjonowany stół z klubowej siłowni oraz posiadamy zaplecze informatyczno – medialne, dzięki czemu możemy przeprowadzać wywiady m.in. z medalistami oraz jak to było w tym przypadku transmitować na żywo w Internecie cały przebieg rywalizacji.

 

 

 

Komentarze   

#3 Sztanga666 2012-12-12 15:50
Miło, że Paco wsparło imprezę i ufundowało nagrody rzeczowe w postaci suplementów dla zwycięzców. A zawody można śmiało uznać za udane. :)
#2 falco 2012-12-12 15:08
bez Paco ani rusz :-)
#1 Khan 2012-12-12 12:08
Jakby na to nie patrzeć to zawody zorganizowane bardzo profesjonalnie i z wielką pompą. No i nagrody rzeczowe też były, a to jak wiemy może tymbardziej zmobilizować do rywalizacji...
Super! Pogratulować!

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 571 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO