W miesiącu:162446
Ogólnie:5715082

9

czwartek, 28, marzec 2024 20:19

Klub Sportowy Paco ma bardzo mocną ekipę bokserską. Warto sobie przypomnieć najważniejsze tegoroczne imprezy pięściarskie z udziałem naszych zawodników. Mateusz Gątnicki to czołowy zawodnik naszego klubu. Swój pięściarski sezon zaczął od zawodów z cyklu Grand Prix PZB, które były eliminacjami do Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Pierwsze, miały miejsce w Karlinie, gdzie nasz zawodnik w klasyfikacji wypadł poza czołową 10-tkę i uplasował się na 12 miejscu. Kolejne odbyły się 17 lutego w Wałczu. Podopieczny trenera Władysława Maciejewskiego, walczący w kategorii 81kg, potrzebował zaledwie kilkudziesięciu sekund na pokonanie Macieja Żołnowskiego z Pomorzanina Toruń. W półfinale wygrał 4:1 z Mateuszem Kotońskim (Feniks Warszawa), natomiast w finale pokonał Przemysława Śmigla (PIRS Olsztyn) 5:0.

Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w Puławach były dla Mateusza bardzo przychylne. Pod koniec lutego nasz pięściarz pokonuje w półfinale kategorii 81kg z wynikiem 3:0 Mateuszem Pyłę (KS Boks Lublin). W finale posyła swojego rywala Pawła Szewczyka (KS Boks Lublin) na deski już 1. rundzie! Za swoje walki został uznany najlepszym seniorem zawodów.

Po udanych startach w Grand Prix PZB nadszedł czas na debiut zawodnika Paco Lublin w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów. Rozgrywki trwały od 5 marca w Poznaniu. Niestety Mateusz nie awansował do ćwierćfinału i odpadł z walki o medal Mistrzostw Polski seniorów. Gątnicki musiał uznać wyższość Igora Jakubowskiego (PKB Poznań), który jest ubiegłorocznym mistrzem kraju kategorii do 75kg.

19 maja udał się rewanż bokserom z województwa lubelskiego. Podczas IX Memoriału im. Stanisława Zalewskiego w Lublinie gospodarze pokonali województwo mazowieckie 10:6. W kategorii 81kg Mateusz Gątnicki wygrał pojedynek z Tomaszem Kiernożkiem (Victoria) 4:1.

Od 30 sierpnia do 2 lipca polscy seniorzy walczyli w Grudziądzu o  Puchar Polskiego Związku Bokserskiego „Grand Prix”. Zawody te były eliminacjami do Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Seniorów. Mateusz Gątnicki niestety przegrał jednogłośnie na punkty  swój pojedynek z Mateuszem Trycem (Fenix Warszawa). Nasz zawodnik nie miał wcześniej okazji na sparingi ani walki z Trycem. Pięściarz Fenix Warszawa to wicemistrz Polski, który miał szanse na występ w Londynie.  Podczas III Rozgrywek o Puchar PZB „Grand Prix” wystąpiło 149 zawodników w 10 kategoriach wagowych.

Po zakwalifikowaniu się do MMP w Radomiu młody pięściarz Klubu Sportowego Paco wywalczył brązowy medal w kategorii 81kg. Impreza odbyła się od 2-6 października. Podopieczny trenera Maciejewskiego pokonał w 1/8 finału Mateusza Kowalczyka (GUKS Carbo Gliwice) 5:0, w ćwierćfinale wygrał z Dawidem Cofałą (06 Kleofas Katowice) 5:0, jednak w półfinale przegrał z Igorem Jakubowskim z Zagłębia Konin (0:5).

Ostatni swój pojedynek Mateusz zaliczył podczas II Gali Sportów Walki w Chełmie przy ponad 2 tysięcznej publiczności. 24 listopada stoczył swój pojedynek z zawodnikiem Fight Club Lublin Łukaszem Łęgoszem. Gątnicki nie miał wygodnego przeciwnika. Pięściarz z Lublina jednogłośnie wygrał swój pojedynek.

Karol Judin młody pięściarz klubu Paco awansował do finału kategorii do 49kg rozgrywanych w Lesznie 19. Mistrzostw Polski Juniorów w boksie. W półfinale pokonał swojego przeciwnika 23:11 Grzegorza Dywala z Kaczor Team Box Wałbrzych. W poprzednich walkach, w 1/8 finału jednogłośnie wygrał z Jakubem Zającem z Bukowiny Wałcz i ćwierćfinale z Rafałem Bergielem z Wisły Kraków. W półfinale pokonał Grzegorza Dywala 23:11 i tym samym walczył o złoto Mistrza Polski Juniorów. W finale spotkał się z faworytem walki Mariuszem Kochem (RKS Łódź). Jednak wygrana przypadła naszemu zawodnikowi, który pokonał swojego rywala 14:8 tym samym zostając mistrzem Polski.

Podczas IX Memoriału im. Stanisława Zalewskiego w Lublinie, Karol pewnie wygrał swój pojedynek. Pokonał Bartosza Łyżwę (Broń Radom). Nasz zawodnik wygrał walkę jednogłośnie.