Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:222
Wczoraj:806
W tygodniu:1028
W miesiącu:20921
Ogólnie:4665297

Kto jest online

2
Online

wtorek, 28, czerwiec 2022 08:05

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Po wczorajszej decyzji minister sportu Joanny Muchy zaliczającej boks do trzeciej kategorii sportów olimpijskich, a tym samym zmniejszającej w tym roku o 20% dotacje dla polskiego pięściarstwa, apel do środowiska wystosował prezes PZB Zbigniew Górski. Sternik związku zwrócił się między innymi do wszystkich zawodników i zawodniczek, trenerów i działaczy, o podjęcie wzmożonej pracy szkoleniowej, aby w jej efekcie sięgać po znaczące wyniki sportowe na międzynarodowych ringach mistrzowskich i w ten sposób udowodnić, że zaliczenie boksu do trzeciej kategorii sportów olimpijskich było poważnym błędem.
W rozwinięciu prezentujemy pełną treść pisma, które zostało zamieszczone na internetowej stronie Polskiego Związku Bokserskiego (www.pzb.com.pl)

Wczorajsza decyzja Ministerstwa Sportu i Turystyki zaliczająca boks do trzeciej kategorii sportów olimpijskich jest dla polskiego pięściarstwa – zarówno jego wielkich tradycji, jak i funkcjonujących perspektyw rozwojowych – bardzo krzywdząca. Środowisko bokserskie w naszym kraju nie może potraktować takiego stanu rzeczy obojętnie.
Dlatego zwracam się z gorącym apelem do wszystkich zawodników i zawodniczek, trenerów i działaczy, o podjęcie wzmożonej pracy szkoleniowej, aby w jej efekcie sięgać po znaczące wyniki sportowe na międzynarodowych ringach mistrzowskich i w ten sposób udowodnić, że zaliczenie boksu do trzeciej kategorii sportów olimpijskich było poważnym błędem.
Zwracam się także do polskich mistrzów pięści, którzy rozsławiali polską szkołę boksu na ringach całego świata o poparcie naszych starań na rzecz zmiany tej krzywdzącej i błędnej decyzji.
Zwracam się z apelem do wszystkich ludzi boksu, aby zintegrować nasze środowisko i razem – swoją determinacją i wspólną pracą – pokazać prawdziwego sportowego ducha walki. Tradycja polskiego pięściarstwa to wciąż – mimo braku sukcesów na Igrzyskach od 1992r. – drugie miejsce w olimpijskiej klasyfikacji medalowej w Polsce. To także liczne medale na mistrzostwach Europy – łącznie z tymi z najcenniejszego kruszcu – oraz medale z mistrzostw świata. Jednakże, jako środowisko pięściarskie nie chcemy odwoływać się wyłącznie do tradycji. Chcemy także patrzeć w przyszłość. Na kształt przyszłości polskiej szermierki na pięści składa się dzisiejsze zaplecze pięściarskie w naszym kraju. Dlatego też patrząc tylko na osiągnięcia medalowe polskich zawodniczek i zawodników młodszych grup wiekowych na imprezach mistrzowskich z ubiegłego roku, możemy zdecydowanie stwierdzić, że polski boks w kontekście Igrzysk Olimpijskich w 2016r. ma zaplecze, pozwalające wierzyć, iż jesteśmy w stanie nawiązać do wielkich tradycji polskiego boksu.
Prezes PZB
Zbigniew Górski

Komentarze   

#3 Sztanga666 2013-01-31 08:45
Nasza Pani Minister ma coraz "lepsze" pomysły :( Brak słów
#2 Kati 2013-01-30 19:01
ciężko ciężko...
#1 BORAT 2013-01-30 15:40
Zamiast wspierać to gnoją.... :oops:

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 537 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO