Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:188
Wczoraj:806
W tygodniu:994
W miesiącu:20887
Ogólnie:4665263

Kto jest online

1
Online

wtorek, 28, czerwiec 2022 07:08

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Dokładnie przed sześcioma laty, w ostatni weekend stycznia nasza zawodniczka Beata Stelmaszczuk startowała w gdyńskim centrum Rozrywki Gemini w zawodach w siłowaniu na ręce z cyklu FIT Max League 2007. Reprezentantka Paco zarówno na lewą, jak i prawą rękę wygrała wszystkie pojedynki. W klasyfikacji zawodów stanęła jednak dopiero na trzecim stopniu podium! Dlaczego? Przypominamy relację z zawodów, którą zamieściliśmy na naszej stronie.
Tak rywalizację kobiet w FIT Max League 2007 opisywał portal ampower.net

Po raz pierwszy w historii Polskiej Ligi Armwrestlingowej jesteśmy świadkami rywalizacji kobiet w systemie trzy kolejkowym.
 Pod koniec roku 2006 jako test oraz jako eliminację do Pucharu Świata Zawodowców promotorzy zawodowej organizacji PAL rozegrali jedną kolejkę kobiet – armwrestlerek. W tamtej edycji zwyciężyła nie startująca w tym roku Walentyna Zaklicka z Gdyni.
W tym roku, podczas „Professional FITMAX League 2007” kobiety, podobnie jak mężczyźni, do wyłonienia najsilniejszej, zawodowej siłaczki na rękę potrzebna będzie suma punktów z trzech kolejek. Po pierwszej kolejce najlepszą okazała się Beata Stelmaszczuk z klubu Paco Lublin.
Stelmaszczuk to najsilniejsza, polska armwrestlerka roku 2005 (tytuł ten zdobyła w kat. Open kobiet na Pucharze Polski w Lublinie). To waśnie Beata, po ponad rocznej przerwie z sukcesem wystartowała w polskiej lidze. Wygrała ona bowiem wszystkie pojedynki na rękę prawą i lewą. Nie zagroziły jej nawet inne faworytki tej kategorii (do 60 kg kobiet): najsilniejsza Polka na rękę prawą roku 2006 – Katarzyna Banach z Koszalina oraz najsilniejsza Polka na rękę lewą – Małgorzata Ostrowska z Strzegomia.
Dlaczego jednak Beata w klasyfikacji ogólnej zajęła dopiero miejsce trzecie? Przepisy rywalizacji ligowej są srogie. Zawodnicy walczą w systemie każdy z każdym na lewą i prawą rękę zdobywając punkty do klasyfikacji ogólnej. Niestety każdy gram nadwagi odejmuje sportowcom punkty karne. Tak było właśnie w przypadku rywalizacji kobiet do 60 kg. Prawie wszystkie armwrestlerki przed startem musiały zrzucić dodatkowe kilogramy. Niestety nie wszystkim się udało. Beata miała aż 5,65 kg nadwagi (odjęto jej 56 pkt.), Małgosia 3 kg (odjęto jej 30 pkt.), Kasia natomiast to 1 kg nadwagi (odjęto jej 10 pkt.). Tym oto sposobem pierwszą kolejkę ligi kobiet w kat. do 60 kg, 27 stycznia 2007 roku w Centrum Rozrywki Gemini zwyciężyła Katarzyna Banach (suma pkt. 196 – w rywalizacji przegrała dwa pojedynki na prawa i dwa na rękę lewą). Miejsce drugie przypadło Małgorzacie Ostrowskiej (suma pkt. 190 – przegrała jeden pojedynek na prawa i jeden na rękę lewą). A miejsce trzecie – Beacie Stelmaszczuk (suma pkt. 182). Nasze gratulacje.
Swoją drogą ciekawe, czy przy następnych startach dziewczęta zmieszczą się w swojej wadze startowej? W kuluarach słychać było odgrażania, że na kolejną ligę 60 kg waga będzie „na bank”. A jak będzie? Dowiemy się już na II kolejce rywalizacji kobiet.
Klasyfikacja końcowa – I kolejka kobiet do 60 kg:
1.KATARZYNA BANACH Koszalin– pkt. 196 (-10p)
2.MAŁGORZATA OSTROWSKA –Strzegom pkt. 190 (-30p)
3.BEATA STELMASZCZUK Paco Lublin – pkt. 182 (-56p)
4.MONIKA CZERWONKA Nidzica – pkt. 178
5.MAGDA GUTTETER Rumia – pkt. 165
6.ALEKSANDRA ZWOLAK Koszalin – pkt. 153
7.AGNIESZKA CZERWONKA Nidzica – pkt. 153
8.JUDYTA LASOTA Bydgoszcz – pkt. 143
Paweł Podlewski PAL

Komentarze   

#1 Kati 2013-01-30 19:00
Szkoda ze juz nie ma Beaty :(

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 530 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO