W miesiącu:163280
Ogólnie:5899078

7

czwartek, 25, kwiecień 2024 20:29

Wydział Sportowy Polskiego Związku Bokserskiego opublikował najnowszy ranking Grand Prix PZB, uwzględniający zawody w Ostródzie, Gdańsku i Ząbkowicach Śląskich, będący jednocześnie kwalifikacją do 84. Mistrzostw Polski Seniorów, które za dwa tygodnie odbędą się w Zawierciu. Czołowych ośmiu zawodników z każdej kategorii uzyskało prawo startu w MP. Wśród najlepszych nie zabrakło przedstawicieli Klubu Sportowego Paco i okręgu lubelskiego!
W kategorii do 81 kg czwarte miejsce w rankingu zajął Mateusz Gątnicki z Klubu Sportowego Paco. Z pewnością lokata podopiecznego trenera Władysława Maciejewskiego mogła być jeszcze lepsza gdyby nasz pięściarz wystartował w pierwszych zawodach GP w Ostródzie.
W kategorii 56 kg w czołowej ósemce znaleźli się Michał i Tomasz Smerdlowie z Gwarka Łęczna!

Starszy z  braci z 17 pkt. otwiera ranking,  młodszy z 7 pkt. zamyka stawkę zawodników, którzy zakwalifikowali się do mistrzostw kraju.
W kategorii do 69 kg  7-8. miejsce z Pawłem Kozielskim z Legii Warszawa zajął Karol Pawlina z Olimpu Lublin, z kolei w kat. 91 kg na trzecim miejscu uplasował się jego klubowy kolega Bartłomiej Krasuski (od lublinianina lepsi są tylko faworyci MP Michał Cieślak z Broni Radom i Włodzimierz Letr z PKB Poznań)
W kategorii +91 kg najlepszy okazał się Krzysztof Kosela. "Kolos" zdobył aż 21 pkt., o sześć wyprzedzając Rogera Hryniuka z Cristalu Białystok i Piotra Filusia z Wisły Kraków. Niestety, występy Koseli podczas zawodow Grand Prix PZB były ostatnimi w barwach Paco.
Podczas 84. Mistrzostw Polski Seniorów 26-latek ma reprezentować już radomską Broń.