W miesiącu:167314
Ogólnie:5903112

6

piątek, 26, kwiecień 2024 09:56

Dawid Pelc, student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, zawodnik Klubu Sportowego Paco zdobył dwa srebrne medale w kategorii 93 kg (w klasyfikacji generalnej i uczelnianej) w rozgrywanych w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym mężczyzn. W klasyfikacji drużynowej mistrzostw "Przyrodnicy"zajęli w gronie 53 uczelni drugie miejsce, tuż za Akademią Morską z Gdyni!
Kategoria 93 kg, w której startował Dawid była najliczniej obsadzona. Nasz zawodnik zakończył rywalizację z rekordem życiowym 650 kg (przysiad 210 kg, wyciskanie 180 kg, martwy ciąg 260 kg).

Złoto z Bartoszem Sampem z Akademii Morskiej przegrał aż o 77,5 kg.
 - Cieszę się ze srebrnego medalu i tego wyniku - mówi paco.pl Dawid Pelc - Gdyby nie kontuzja, która przytrafiła mi się pod koniec stycznia byłoby na pewno jeszcze lepiej, a tak dopiero przez ostatnie dwa tygodnie na treningach ćwiczyłem na pełnych obciążeniach, uzyskiwałem wyniki w okolicach 700 kg - dodaje nasz akademicki wicemistrz kraju.
W zawodach w Łodzi wzięło udział ponad 250 zawodników z 53 uczelni z całego kraju. Lubelszczyznę reprezentowali przedstawiciele sześciu uczelni, oprócz UP Lublin także UMCS, KUL, PSW Biała Podlaska, PWSZ Chełm i WSZiA Zamość.
Oprócz zawodników Uniwersytetu Przyrodniczego (srebro w klasyfikacji generalnej, a także uczelni społeczno-przyrodniczych) brązowe medale w klasyfikacji uniwersytetów (8 miejsce w klasyfikacji generalnej) wywalczył UMCS.
W klasyfikacji wyższych szkół zawodowych pierwsze miejsce zajęła Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej (27 miejsce w klasyfikacji generalnej), a trzecie miejsce Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie (34 miejsce w klasyfikacji generalnej). W zawodach udział wzięli także studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (6 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów oraz 20 w klasyfikacji generalnej) oraz jeden zawodnik Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.
W klasyfikacji indywidualnej generalnej według formuły Wilksa najlepiej spośród lubelskich zawodników wypadł Michał Daniluk z Uniwersytetu Przyrodniczego, który podobnie jak Dawid Pelc na co dzień jest zawodnikiem KS Paco. Z wynikiem 425 pkt.  (630 kg w kategorii 83 kg) zajął 10. miejsce.
Najlepszym zawodnikiem imprezy został Kamil Kanas. Reprezentant Politechniki Łódzkiej w kategorii 105 kg osiągnął 255 kg w przysiadzie, 200,5 kg w wyciskaniu leżąc i 275 kg w martwym ciągu i z wynikiem 730,5 kg był lepszy niż zwycięzca wyższej kategorii. Wygrał w ten sposób indywidualną klasyfikację według formuły Wilks'a, zdobywając 458,68095 pkt. Łodzianin wyprzedził Bartosza Sampa i drugiego w kat. 105 kg Łukasza Kownackiego (Uniwersytet Gdański).

Indywidualnie zawodnicy z Lubelszczyzny wywalczyli następujące medale w klasyfikacji generalnej: