W miesiącu:168072
Ogólnie:5903870

5

piątek, 26, kwiecień 2024 12:22

Sześć medali, w tym trzy złote zdobyli lublinianie w rozgrywanych w Starym Mieście Debiutach 2013 w armwrestlingu. W klasyfikacji medalowej i punktowej w zawodnicy z Koziego Grodu ustąpili pierwszeństwa tylko ekipie z Orawy! W zawodach wystąpiło ponad 110 zawodniczek i zawodników z 50 ośrodków!
Dwa medale, złoty w open na rękę lewą i srebrny w kategorii + 95 kg zdobył Krzysztof Grzegórski, podopieczny Dariusza Czernika, pozostałe krążki były udziałem reprezentantów sekcji siłowania na rękę z Gimnazjum nr 2 w Lublinie, od lat ściśle współpracującej z Klubem Sportowym Paco.
Złoto wśród seniorek na rękę lewą wywalczyła 14-letnia Edyta Modrzewska, pozostawiając w pobitym polu o wiele starsze zawodniczki - Anetę Mierzejewską (Złoty Niedźwiedź) i Anitę Ilską z Łodzi. Podopieczna trenera Grzegorza Łasochy była także pierwsza wśród juniorek w kategorii do lat 18, a  także czwarta wśród seniorek na rękę prawą.

Srebrny medal wśród seniorów w wadze 63 kg ręka lewa zdobył Michał Halczuk. Lublinianin walkę o złoto przegrał z Grzegorzem Polaczkiem z Orawy. Halczuk był także czwarty w rywalizacji na rękę prawą. Wśród juniorów w kat. 63 kg ręka prawa wystąpiło aż trzech reprezentantów Gimnazjum nr 2/Paco. Brązowy medal zdobył Szymon Ziółkowski (był także szósty w 11-osobowej stawce seniorów!), Szymon Szczepanek zajął siódme miejsce, a Adrian Olszak dziewiąte.