Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:312
Wczoraj:778
W tygodniu:1090
W miesiącu:9518
Ogólnie:4317452

Kto jest online

6
Online

wtorek, 13, kwiecień 2021 11:18

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

13 sierpnia 2009 roku to data, która wpisuje się do historii światowego i olimpijskiego pięściarstwa. Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął bowiem decyzję o dołączeniu boksu kobiecego do rodziny sportów olimpijskich. Tak więc już na londyńskim ringu – podczas Igrzysk w 2012 roku – po raz pierwszy w historii o laury olimpijskie rywalizować będą kobiety.

Rywalizacja toczyć się będzie w trzech kategoriach wagowych: muszej (48-51 kg), lekkiej (56-60 kg) i średniej (69-75 kg). W każdej wadze planowany jest udział 12 zawodniczek.

Decyzję w sprawie wprowadzenia boksu kobiet do programu Igrzysk Olimpijskich ogłosił oficjalnie przewodniczący MKOl - Jacques Rogge podczas specjalnej konferencji w Berlinie. Taki stan rzeczy sprawia, że i tak już rozwijające się niezwykle dynamicznie kobiece pięściarstwo nabierze jeszcze większego przyspieszenia. Teraz przecież zawodniczki walczyć będą nie tylko o medale na ME, czy MŚ, ale także o medale olimpijskie.  

Mamy nadzieję, że nasza zawodniczka Karolina Michalczuk, zakwalifikuje się i wywalczy w Anglii medal. Wcześniej jednak będzie musiała popracować nad wagą by móc wystąpic w wadze muszej (48-51 kg). W chwili obecnej walczy w kategorii 54 kg, w której zdobyła wszystkie możliwe tytuły Mistrzyni Świata, Europy oraz Unii Europejskiej.  Życzymy więc sukcesów już nie tylko na kontynentalnym i światowym ringu, ale także na olimpijskiej arenie walk.  

 

Wiadomości ze strony www.pzb.com.pl

 

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin 

OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 593 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO