W miesiącu:119661
Ogólnie:5855459

6

piątek, 19, kwiecień 2024 11:56

Pięć medali (cztery złote i srebrny) zdobyli reprezentanci Klubu Sportowego Paco w rozgrywanych w Mińsku Mazowieckim Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 i 23, Seniorek i Seniorów oraz Weteranek i Weteranów.
Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Karol Bizewski, który wygrał rywalizację w kat. 105 kg oraz open juniorów do lat 20. Nasz reprezentant zakończył zawody z wynikiem 660 kg (210 kg przysiad + 170 kg wyciskanie + 280 kg martwy ciąg) - wsp. Wilks'a 400,09200.
W wadze +120 kg do lat 20 pierwszy, a do lat 23 drugi był Zbigniew Zarzycki - 560 kg (180+125+255) - ws. Wilks'a  311,08000.
Pierwsze miejsce do lat 23 w kat. 59 kg z wynikiem 400 kg (135+85+180) - wsp. Wilks'a 352,64000 zajął Stanisław Wróbel. Wśród seniorów nasz zawodnik został sklasyfikowany na czwartym miejscu, przegrywając brąz z Adamem Abramczukiem z TKKF Azory Krajów o 12,5 kg (gdyby w ostatniej próbie w martwym ciągu dał radę z ciężarem 192,5 kg miałby kolejny medal).

Szóste miejsce w kategorii do 93 kg seniorów z rezultatem 640 kg zajął Dawid Pelc. Były medalista mistrzostw Polski w zawodach zaliczył tylko trzy z dziewięciu prób. W przysiadzie uzyskał 205 kg, wycisnął 175 kg, a w martwym ciągu uporał się z ciężarem 260 kg. W kat. open na 76 startujących został sklasyfikowany na 28 miejscu (wsp. Wilks'a 404,99200).
W klasyfikacji drużynowej juniorów do lat 20 Klub Sportowy Paco został sklasyfikowany na szóstym miejscu, do lat 23 na dziewiątym, a wśród seniorów na 25 klubów na czternastej pozycji.