W miesiącu:33418
Ogólnie:5966580

9

niedziela, 05, maj 2024 17:38

Po ponad dwuletnim blokowaniu lubelskich pięściarzy Klubu Sportowego „PACO” w Lublinie i niedopuszczaniu ich do zawodów regionalnych oraz turniejów rangi mistrzowskiej, w ostatnią sobotę tj., 21 października 2006 roku bokserzy KS „PACO” wzięli udział w Okręgowych Eliminacjach Kadetów i Juniorów do Pucharu Polski.

Organizator imprezy Prezes AVI Świdnik Pan Robert Władysiuk przekazał jej prowadzenie V-ce Prezesowi Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego Panu Waldemarowi Porządnemu, w wyniku czego Prezes LOZB Pan Waldemar Zduńczuk złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Po tym fakcie zapadła decyzja o dopuszczeniu naszych pięściarzy do walk.
W efekcie zawodnicy KS „PACO” odnieśli duże sukcesy, wygrywając w większości swoje walki przed czasem.

Ostatecznie pięściarze KS „PACO” zdobyli 6 tytułów V-ce Mistrza Strefowego Pucharu Polski i 2 złote medale, wywalczone przez Łukasza Macieca – 64 kg w Juniorach oraz Macieja Majchrowskiego – 63 kg w Kadetach. Sukcesy te są efektem wielomiesięcznej współpracy Prezesa KS „PACO” Andrzeja Stachury, trenerów Władysława Maciejewskiego, Ryszarda Murata, Karoliny Michalczuk oraz Janusza Oniszko
Wielki sukces odniosła także nasza zawodniczka Karolina Michalczuk. W dniach 19-22 października 2006 roku w duńskim Vejle na Międzynarodowym Turnieju "Venus Cup" wywalczyła srebrny medal. W drodze do drugiego miejsca pokonała Estonkę Sofię Sidorovą (23 : 12) i Kanadyjkę Lydię Walczak (RSCO w pierwszej rundzie). Walka finałowa okazała się niezwykle zacięta i ostatecznie Karolina Michalczuk uległa zawodniczce Indii Devi Laishram (32 : 34).