Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:417
Wczoraj:6949
W tygodniu:7366
W miesiącu:191338
Ogólnie:5927136

Kto jest online

3
Online

wtorek, 30, kwiecień 2024 01:40

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora





LUBIKA





 Tak zwane "boostery testosteronu" są to suplementy, które mają za zadanie podnieść poziom własnego testosteronu. Główny męski hormon płciowy jakim jest testosteron, w sposób istotny wpływa na formę sportową, kondycję oraz wygląd. Co więcej od poziomu tego hormonu uzależnione jest w znacznym stopniu libido i tak zwane zdolności seksualne. Do prawidłowego funkcjonowania jest niezbędny zarówno mężczyznom jak i kobietom (oczywiście w odpowiednich parametrach- jego zbyt niski jak i zbyt wysoki poziom może wpływać niekorzystnie na organizm). O tym ile hormonu potrzebuje nasz organizm decyduje przysadka mózgowa. Produkty mające za zadanie podnosić poziom testosteronu cieszą niezwykłą popularnością się wśród mężczyzn aktywnych fizycznie i zawodowo.

Trzeba jednak zaznaczyć, że dostępne na rynku suplementy - w przeciwieństwie do środków anabolicznych takich jak sterydy czy prohormony - nie robią bałaganu w gospodarce hormonalnej ponieważ środki te oparte są głównie na naturalnych wyciągach roślinnych takich jak: wyciąg z buzdyganka naziemnego( Tribulus Terrestris), kozieradki ( Trigonella foenum-graecum), pieprzycy peruwiańskiej ( Lepidium meyenii), epimedium, czy imbiru.

Zioła stosowane jako boostery testosteronu, mają zazwyczaj długą tradycję stosowania w medycynie naturalnej (zarówno wschodniej i zachodniej). Ich pozytywne działanie nie ogranicza się tylko do podnoszenia testosteronu, mogą między innymi leczyć wrzody, choroby skóry, czy obniżać poziom cukru we krwi. Poniżej krótka charakterystyka roślin na których oparte są boostery testosteronu:

 Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris L.) – gatunek rośliny z rodziny parolistowatych. Występuje na znacznych obszarach Afryki, Azji, w Australii oraz w południowej i środkowej Europie. Używanie buzdyganka jako afrodyzjaku zapoczątkowało badanie przeprowadzone w latach 70 na bezpłodnych parach, które wykazało zwiększanie się poziomu testosteronu i hormonu luteinizującego u mężczyzn po zastosowaniu badanego ziela. Wykazano również skuteczność buzdyganka we wzmacnianiu zachowań seksualnych u zwierząt. Pod wpływem wyciągu z buzdyganka naziemnego zaobserwowano u szczurów i królików istotne statystycznie zwiększenie poziomu testosteronu.  

Pieprzyca peruwiańska ( Lepidium meyenii) tzw. Maca rośnie w wysokich Andach, w Peru i Boliwii. Tradycyjnie uprawiana jest na wysokości powyżej 4000 metrów, gdzie ze względu na niskie temperatury i silne wiatry niewiele innych roślin daje się uprawiać.  Często podaje się, że inkascy wojownicy jedli ją przed walkami. W medycynie ludowej maca używana jest głównie ze względu na właściwości odżywcze szczególnie w stanach niedożywienia, wzrostu, w okresie ciąży, laktacji oraz w celu zwiększenia płodności u ludzi i zwierząt. Jest stosowana także jako środek wzmacniający odporność organizmu, energizujący, wspomagający wytrzymałość. Jak wskazują badania- u mężczyzn maca zwiększa objętość nasienia, ilość ruchliwych plemników i ruchliwość plemników.

Kozieradka pospolita, kozieradka lekarska (Trigonella foenum-graecum L.) – gatunek rośliny zielnej z rodziny bobowatych. Rodzimym obszarem jej występowania jest Azja (Kaukaz, Turkmenistan,Uzbekistan) i Europa Wschodnia (Ukraina, Mołdawia, Litwa, Estonia) Nasiona kozieradki są pozyskiwane ze względu na dużą zawartość śluzu polisacharydowego. Poza tym nasiona zawierają tłuszcze, saponiny steroidowe  i estry saponin z białkami. Ponadto w surowcu obecne są białka roślinne, śladowe ilości olejków eterycznych, flawonoidy, cholina, lecytyna, witaminy PP, F, D . Surowiec działa osłaniająco i przeciwzapalnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego oraz (zastosowany zewnętrznie) na skórę, w związku z tym jest stosowany w chorobie wrzodowej i w stanach zapalnych skóry (czyraki, egzemy, ropnie). Nasiona kozieradki mogą również obniżać poziom cholesterolu i cukru we krwi. Kozieradce przypisuje się także właściwości przeciwzapalne, żółciopędne, rozkurczowe, poprawiające samopoczucie, żółciotwórcze, pobudzające wydzielanie soku trzustkowego, żołądkowego i jelitowego, wzmacniające, usprawniające wchłanianie pokarmów, regulujące wypróżnienia, pobudzające regenerację wszystkich tkanek, Według badań naukowców z Baylor University, kozieradka zwiększa ilość wolnego (aktywnego) testosteronu, a co za tym idzie wpływa na wzrost mięśni i obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej. Efektem ubocznym spożywania kozieradki jest charakterystyczny zapach potu (odpowiedzialną za to substancją jest sotolon).

Epimedium - Roślina ta jest spotykana w Azji i Europie, ale większość jej endemitów występuje w Chinach i to tam była od wieków używana jako cudowny środek na potencję. Właściwości swe epimedium zawdzięcza ikarynie. Substancja ta, oprócz działania podobnego do Viagry, naśladuje działanie testosteronu. Z uwagi na to, że ikaryna nie stymuluje, tak jak opisane owyżej substancje naturalnej produkcji testosteronu, tylko sama niejako zastępuje ten hormon, należy być ostrożnym przy jej stosowaniu.

Komentarze   

#2 BORAT 2016-02-12 14:37
stosuję i owszem :)
#1 małolat 2016-02-11 19:47
małolacik na szczęście jeszcze nie musi się wspomagać w tych sprawach :D

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line



 









Partnerzy





Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

























 


















OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 629 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO