Skakanka to tylko kawałek liny zaopatrzony w rączki, ale i w tym przypadku możemy trafić na lepsze i gorsze egzemplarze. Przede wszystkim weźmy pod uwagę jej długość. Gdy staniemy na środku, końce powinny sięgać pod pachy. Same uchwyty muszą być wygodne i zapewniać dobre trzymanie. Najlepiej, by miały ergonomiczny kształt. Nie powinny być też zbyt małe. Linka zazwyczaj wykonana jest z tworzywa sztucznego. Niektóre modele wydają się cięższe, inne mniej. Prawdopodobnie indywidualne preferencje sprawią, że któreś z nich będziesz lubił bardziej. Jeśli dopiero zaczynasz, w tym wypadku ważniejsze jest, żeby w ogóle zacząć i lepiej nie zastanawiać się zbyt długo nad wyborem sprzętu. Pragnienie posiadania najlepszego może sprawić, że po prostu trudno ci się będzie w ogóle zdecydować, a tymczasem mógłbyś już dawno ćwiczyć.
 
 
 

HEKTOR Skakanka profesjonalna - łożyskowana -52,50 zł

Fabrycznie nowa skakanka wykonana z wytrzymałego rzemienia. Mając ta skakankę możesz skakać na bosaka nie musisz się martwić, że sobie coś zrobisz w palce u stopy. Chcesz być lepszy, szybszy, sprawniejszy, chcesz poprawić pracę nóg ta SKAKANKA pomoże ci w zdobyciu tych zalet.

Oryginalny produkt firmy HEKTOR – SPORT.
Rzemień osadzony jest w rączce na łożysku kulkowy, dzięki czemu nie skręca się podczas skakania.
Przy pierwszych użyciach zalecamy przed skakaniem rzemień moczyć aby się rozprostował i nabrał elastyczności.

 

 

 EVERLAST Skakanka łożyskowana 2,70 m - 60,00 zł

Łożyska kulkowe przy uchwytach gwarantują najwyższą jakość i wygodę treningu. Uchwyty zostały powleczone grubą pianką w celu zapewnienia komfortu i dobrego chwytu. Użycie gumowej linki w skakance zapewnia możliwość treningu szybkościowego.

Materiał: guma, PVC, neopren

Długość: 2,7 m

 

 

 METEOR Skakanka plastikowa - 7,90 zł

Skakanka to jeden z najpopularniejszych przyrządów do treningu fitness i rekreacji, pomaga w zachowaniu dobrej kondycji organizmu i zgrabnej sylwetki, a ćwiczenia są jednocześnie doskonałą zabawą. Plastikowa skakanka to świetna zabawka, dla każdego dziecka. Pomaga wyćwiczyć koordynację ruchową. Dwukolorowa linka oraz barwne plastikowe rączki z pewnością spodobają się każdemu dziecku.

Opis:

plastikowe rączki

- długość linki: 195 cm

                                                               - długość uchwytu: 9 cm

                                                               - mix kolorów - kolor uzależniony od dostawy

                                                               - cena za 1 sztukę

 

 METEOR Skakanka treningowa 5 m na łożyskach - 68,00 zł

Długość : 5 m

Materiał : nylon i drewniane rączki

Przeznaczenie : trening, zabawa, do szkół

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 EVERLAST Skakanka szybkościowa - 25,00 zł

Posiada supercienką gumową linkę, dzięki której jest idealna do zastosowania w treningu szybkościowym. Skakanka jest oferowana w komplecie z praktycznym pudełkiem ułatwiającym transport i przechowywanie (widocznym u dołu zdjęcia głównego).

Materiał: guma, PVC

Długość: 2,75 m
 
 
 
 
 
 
 
HEKTOR Skakanka rzemienna - 27,50 zł
 
Skakanka rzemienna. Rączki drewniane. Długość rączki 15.5 cm. Rzemień osadzony jest wokół drewnianej rączki. Długość rzemienia 260 cm. Przy pierwszych użyciach zalecamy przed skakaniem rzemień moczyć aby się rozprostował i nabrał elastyczności.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Istota treningu ze skakanką
 
Trening ze skakanką jest o tyle efektywny, że nie wymaga wielu przygotowań i wiele miejsca. Sama skakanka nie jest też droga. Przed zasadniczą częścią na pewno musisz się rozgrzać. Jest to niezbędne z wielu względów, m.in. dlatego, aby po chwili nie złapała cię kolka. Stań prosto, chwyć w dłonie rączki i wykonuj podskoki obunóż. W tym czasie zaangażowane będą twoje łydki, uda, pośladki, a także mięśnie brzucha i ramiona.Intensywność treningu regulujesz samodzielnie poprzez dobór tempa podskoków.
 
Aerobik, interwały, co chcesz...
 
Pamiętaj, że jeżeli chcesz podjąć trening aerobowy, powinien trwać on przynajmniej 40 minut i być średnio intensywny. Na początek może być to trudne, więc – być może – będziesz musiał potraktować skakankę jako jeden z elementów treningu. Gdy zaczniesz się nużyć tak, że już nie dasz rady, odłóż ją na rzecz biegu w umiarkowanym tempie. Stopniowo wydłużaj czas.

Z kolei jeżeli chcesz wykonywać interwały, czekają cię mocne serie przeplatane krótkimi przerwami. W praktyce taki sposób wykorzystania skakanki polecam od samego początku.Skacz do utraty tchu, potem zrób krótką 20- lub 30-sekundową przerwę. Powtórz to kilkakrotnie (np. 8). W ten sposób uruchomisz mechanizmy, które będą działały jeszcze nawet przez kolejną dobę, spalając tłuszcz. Szybko poprawi się twoja wydolność tlenowa i beztlenowa.

Wraz z poprawą jakości ruchu możesz modyfikować podskoki, wznosząc do góry jedno kolano, unosząc staw skokowy jednej z nóg na wysokość przeciwnego kolana. Możesz też krzyżować ręce z przodu i podejmować wiele innych wariantów. Dzięki temu poprawi się twoja koordynacja ruchowa i wytrzymałość. Dobierając właściwe parametry, możesz z powodzeniem czekać na utratę niechcianej tkanki tłuszczowej. Skakanka czasami będzie stanowić element całego treningu, np. jako rozgrzewka, jedno z ćwiczeń Tabaty, jedna ze stacji w treningu obwodowym, itd. Możliwości jest wiele.

Trening ze skakanką jest prosty i ekonomiczny. Warto włączyć go do swojego tygodniowego harmonogramu. Choć dla mnie osobiście może być jedynie jego urozmaiceniem, a nie samą sztuką dla sztuki. Najlepiej, by była to jedna z kilku aktywności, ale powtarzana systematycznie. Taki układ będzie dodatkowo efektywny.