W miesiącu:11279
Ogólnie:5944441

3

czwartek, 02, maj 2024 14:57

MŚ Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness już za nami. Od 9 do 12 grudnia zawodnicy walczyli o najwyższe miejsca podium. Nasza kadra zaprezentowała się bardzo dobrze. Aleksandra Kępa w fitness kobiet od 16-23 lat zajęła drugie miejsce, Monika Bodalska w bikini fitness kobiet od 16-23 lat, powyżej 160cm zajęła 7. pozycję. W tej samej kategorii ale już w powyżej 166cm zaprezentowała się Justyna Zięcina i uzyskała srebrny medal!

Startująca w weterankach fitness sylwetkowego open, Anna Bernady na 22 startujące zawodniczki zajęła 13. miejsce. Agnieszka Zembron-Chudzicka miała aż 33 zawodniczki w swojej kategorii! w weterkankach bikini fitness powyżej 35lat open wypadła na 18. miejscu, natomiast o 3 miejsca dalej uplasowała się Katarzyna Dwernicka

Startujący z klubu sportowego Paco, Piotr Zieliński, w kategorii weterani męskiej sylwetki od 40-44lat, open zajął na 13 zawodników, 9. miejsce. Z kolei Karol Kundzicz też startujący w kategorii męska sylwetka open ale powyżej 45 lat zajął 3. pozycję, otrzymując brązowy medal mistrzostw Świata!

W mocno obsadzonej przez zawodników (20 startujących) kategorii kulturystyka weteranów 40-49 lat, do 90kg niesamowitą niespodziankę sprawił Mariusz Bałaziński, który wygrał tę kategorię! W superfinale Bałaziski uplasował się na 3. pozycji.  W finałowej szóstce znalazł się także nasz reprezentant klubu Paco, który ostatecznie uplasował się na 6. miejscu: - Witajcie, zająłem 6 miejsce do 90 kg, pozostaje niedosyt, ale jestem zadowolony bo to finał, a obsada bardzo mocna, a moja forma życiowa i na tyle wystarczyło. Za rok postaram się o lepszą. Mario Mariusz Bałaziński, Mistrzem Świata do 90 kg czego mu szczerze gratuluje :) Zaprezentował najlepszą formę i inaczej być nie mogło !! - napisał na sowim fejsbukowym profilu nasz świetny kulturysta, Jakub Potocki.

W tej samej kategorii wystąpił też Krzysztof Skryplonek, który znalazł się zaraz za naszym Kubą, a także Marcin Wesołowski, który uplasował się na 12. pozycji.

W kategorii masters powyżej 90kg na 8. miejscu uplasował się Sebastian Szmyt, a zaraz za nim Andrzej Maszewski. W ich kategorii wystąpiło 21. zawodników. W kategorii do 80kg masters od 50-59 lat zaprezentował się Albert Szczygielski uzyskując ostatecznie 6. pozycję. Kategorię kulturystyka weteranów od 60-64lat open reprezentował Grzegorz Zieliński, który uzyskał w finale 5. miejsce, natomiast Paweł Przedlacki w mastersach powyżej 65lat open stanął na 2. miejscu podium!

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy świetnych form i wytrwałości w dążeniu do celu! Oby rok 2017 przyniósł Wam jeszcze lepsze wyniki startowe!