Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:353
Wczoraj:673
W tygodniu:353
W miesiącu:21567
Ogólnie:4922750

Kto jest online

3
Online

poniedziałek, 27, marzec 2023 15:05

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

 Tomasz Kornalewski to zwycięzca swojej kategorii w zawodach kulturystycznych "Kamienna Rzeźba", które w sobotę odbyły się w Strzegomiu. Stawką zawodów były eliminacje do mistrzostw świata kobiet w Białymstoku i eliminacje do Arnold Classic Europe w Madrycie. 

 

31-letni debiut zawodnika Paco Lublin był strzałem w dziesiątkę, chociaż te zawody nie były jego głównym celem. - Skupiłem się głównie na Pucharze Polski, które odbędą się 21 października, a zawody w Strzegomiu wypadły między moimi przygotowaniami, więc postanowiłem wziąć w nich udział i ku mojemu zaskoczeniu wszystko wyszło bardzo fajnie – skromnie stwierdza mieszkaniec Oleśnicy.

Pomimo tego, że Tomasz trenuje sporty siłowe od 17 lat, warunki finansowe dopiero teraz umożliwiły mu udział w startach. - Podporządkowałem sobie całe życie pod ten sport. Odkąd zacząłem trenować, istniała potrzeba wystartowania. Jednak brakowało mi do tego determinacji, czasu i pieniędzy, żeby spróbować własnych sił. Zawsze robię wszystko na sto procent, więc kiedy podjąłem się pracy w klubie jako instruktor kulturystyki, dało mi to możliwość wzięcia udziału w zawodach – podkreśla zawodnik Paco Lublin.

Tomasz Kornalewski podczas zawodów w Strzegomiu w kategorii kulturystyka klasyczna uplasował się na pierwszym miejscu. Pokonał między innymi Mistrza Świata, Mateusza Kołkowskiego i Mistrza Europy z 2011 roku Przemysława Żokowskiego, co jest zaskoczeniem nie tylko dla niego samego ale również jego trenera, Grzegorza Gałęzowskiego.- Z Grześkiem znamy się długo. To był pierwszy kulturysta z jakim kiedykolwiek miałem kontakt. Widziałem jak startował i był dla mnie bardzo dużą inspiracją. Po jakimś czasie przyjechałem do niego i poprosiłem, żeby to on przygotował mnie do zawodów. Myślałem najpierw o debiutach, zbijałem bardzo mocno wagę, ale chciałem zaprezentować się jak najlepiej, więc skupiliśmy się głównie na Pucharze Polski, przez co mój występ w Strzegomiu potraktowałem bez większych emocji i z lekkim dystansem. Jestem bardzo ambitny i nie chciałem wyjść na scenę, tylko po to, żeby się pokazać. Traktuję to bardzo poważnie, a moge tez śmiało powiedzieć, że Grzesiek jest dla mnie bardzo dużym autorytetem – podkreśla Kornalewski.

 Zawody w Strzegomiu, to jedynie przetarcie do tego co będzie podczas Międzynarodowego Pucharu Polski oraz Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystycei Fitness, 20 - 21 października. Jego przygotowania trwają od sześciu tygodni i nie ma większych problemów z regularnymi posiłkami czy ciężkimi treningami, a jego zapał rośnie dalej. Trzymamy kciuki za Tomasza i będziemy dalej śledzić jego wyniki.

 

Komentarze   

#3 Majka 2012-09-28 14:56
wielkie brawa dla Tomasza!!!
#2 Sztanga666 2012-09-28 11:06
Gratulacje dla Tomka. Już jestem ciekawa jaka formę zaprezentuje na Pucharze oraz Mistrzostwach Polski. Życzę powodzenia :) a tak na marginesie do Administratora będzie może relacja na żywo na stronie Paco???
#1 tona_żelastwa_na _klate 2012-09-27 19:51
się chłopak ogarnął :-)

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 437 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO