W miesiącu:124319
Ogólnie:5860117

2

sobota, 20, kwiecień 2024 03:12

Jak w każdym sporcie, tak i u nas przyszły sukces na międzynarodowej arenie tkwi w młodych zawodnikach – juniorach.

Na tegorocznym „VII Pucharze Polski” w Węgrowie do startu stanęło 45 juniorów. Rywalizowali oni w dziewięciu kategoriach wagowych na rękę prawą i dziewięciu na rękę lewą.

Kategorie juniorskie każdego dnia były rozgrywane do samego końca, z półfinałami i finałami włącznie (półfinały i finały oraz kat. Open rozgrywana była na samym końcu zmagań).

Wśród startujących dobrze spisali się wszyscy zawodnicy. Ale z całą pewnością na wyróżnienie zasługują medaliści pucharu. Jak zwykle dobrze spisali się obrońcy zeszłorocznych miejsc medalowych, ale na szczególną uwagę zasługują zawodnicy, którzy wywalczyli dwa złote medale (ręka lewa i prawa): Małgorzata Ostrowska z klubu Ostry Strzegom w kategorii +57 kg , Chrystian Rieger z klubu Złoty Tur Gdynia w kategorii do 63 kg, Krzysztof Penc z klubu Wiking Nisko w kat. do 70 kg, czy Grzegorz Nowak z klubu Złoty Tur Gdynia w kat. +78 kg.

W tym miejscu musze wspomnieć o dobrym starcie jednej z reprezentantek UKS 16 Koszalin. A mowa tutaj o Joannie Burcza. Ta młodziutka zawodniczka, z dwumiesięcznym stażem treningowym, bez problemu pokonała swoje rywalki w kat. do 57 kg na rękę lewą. Na prawą natomiast zdobyła srebrny medal. Jak na tak krótki staż treningowy zanotowała też bardzo dobry start w kategorii seniorskiej. Wywalczyła ona bowiem miejsce trzecie na rękę lewą (miejsce czwarte na prawą) w kategorii senior do 60 kg. Nasze gratulacje Joasiu. Z pewnością konsekwentny trening sprawi, że złote medale w seniorach niedługo będą dla ciebie na wyciągniecie ręki.

W klasyfikacji drużynowej – juniorskiej zwyciężył (zresztą w klasyfikacje drużynowej ogólnej również)w tym roku Uczniowski Klub Sportowy 16 Koszalin (pkt 137). Miejsce drugie przypadło Złotemu Turowi Gdynia (pkt 104). Miejsce trzecie natomiast zdobył klub Wiking Nisko (pkt 51). Jednopunktową stratę do miejsca trzeciego zanotował klub MCKiS Tytan Jaworzno (pkt 50).