Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:3057
Wczoraj:3226
W tygodniu:16317
W miesiącu:3057
Ogólnie:5555693

Kto jest online

6
Online

piątek, 01, marzec 2024 21:56

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Podczas tegorocznego, siódmego z kolei „Pucharu Polski” nie zabrakło również rywalizacji w kategorii Open mężczyzn.

Tutaj, na rękę prawą przodował bezapelacyjnie Artur Głowiński z UKS Złoty Orzeł Choszczno. Natomiast na rękę lewą – Lucjan Fudała z MCKiS Tytan Jaworzno.

Open prawa. Artur Głowiński z Choszczna. Od początku jeden z faworytów tej kategorii. Przez eliminacje przeszedł bez żadnej porażki (co prawda miał czasami problemy z niektórymi zawodnikami). W finale spotkał się z młodszym od siebie – Lucjanem Fudałą z Jaworzna (srebro). Jednak u Artura „maszyna ruszyła”. Nie dał się zaskoczyć i w rezultacie tytuł najsilniejszego armwrestlera roku 2006 przypadł właśnie Głowińskiemu. Miejsce trzecie natomiast wywalczył sobie Mariusz Grochowski z Jaworzna.

Open lewa. Tutaj zrehabilitował się Lucjan Fudała z Tytana Jaworzno pokonując Artura Głowińskiego dwukrotnie (raz w pierwszym pojedynku eliminacyjnym, drugi raz w pojedynku o wejście do rundy półfinałowej). Jednak Fudale miejsce pierwsze nie przyszło tak łatwo. W eliminacjach został on bowiem pokonany przez bardzo dobrze przygotowanego Piotra Bartosiewicza z Choszczna. Jednakże, pokonać Lucjana drugi raz Piotrek już nie dał rady (pojedynek półfinałowy – Piotr Bartosiewicz wywalczył brązowy medal). Ale dla reprezentanta Jaworzna rywalizacja jeszcze się nie zakończyła. Musiał on bowiem pokonać dwukrotnie Marcina Lachowicza, który nieoczekiwanie zaskoczył wszystkich swoją siłą w tegorocznym pucharze (bezpośrednio wszedł do rundy finałowej). Było ciężko – ale się udało. Lucjan Fudała najsilniejszy na rękę lewą w roku 2006. Nasze gratulacje. Swoją drogą w kategoriach Open mężczyzn (szczególnie na rękę lewą) przodowali zawodnicy z niższych wag – tutaj rodzi się pytanie czy ci zawodnicy maja za sobą tak ciężką pracę której rezultaty widać teraz gołym okiem, czy też zawodnicy z cięższych kategorii osiedli na laurach?

W tym miejscu warto wspomnieć o porażce Sławomira Głowackiego z UKS Złoty Niedźwiedź Bydgoszcz i Zbigniewa Chmielewskiego z Atlas Stara Miłosna. Sławek na rękę prawą w eliminacjach Open przegrał z Marcinem Lachowiczem oraz z Emilem Wojtyrą, a na rękę lewą dwukrotnie z Lucjanem Fudałą. Trzeba jednak dodać, że w swojej koronnej kategorii Sławek poradził sobie całkiem nieźle, gdyż do domu zawiózł dwa pucharowe krążki: srebro na prawą i złoto na lewą.
Zbyszek natomiast nie zdecydował się wystartować w kategorii Open na lewą rękę (Zbyszek leczy kontuzję przyczepu prawej reki i wciąż nie podejmuje pojedynków). Może dwukrotna porażka z Piotrem Bartosiewiczem z Choszczna (raz w eliminacjach i raz w finałach) w swojej koronnej kategorii do 78 kg ostudziła nieco jego zapały? O tym wie chyba tylko sam Zbyszek. .

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 227 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO