Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:6005
Wczoraj:7610
W tygodniu:19844
W miesiącu:155473
Ogólnie:6088635

Kto jest online

8
Online

środa, 22, maj 2024 20:47

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

W sobotę (03 lutego) w gdyńskim Centrum Rozrywki Gemini (Skwer Kościuszki) rozegrano pierwszą kolejkę tzw. kategorii ciężkich „Polskiej Ligi Armwrestlingu – Professional Fit Max League 2007”.

Tego dnia do rywalizacji w systemie każdy z każdym na lewą i prawą rękę stanęło ośmiu zawodników w kategorii do 86 kg oraz siedmiu (w ostatniej chwili nie dojechali armwrestlerzy) w kategorii do 95 i powyżej 95 kg.

W każdej z trzech rozgrywanych kategorii od samego początku można było wyłonić poszczególnych faworytów. Ale w rezultacie mógł wygrać tylko jeden.

W kat. do 86 kg bezkonkurencyjny okazał się Marcin Lachowicz z Piaseczna. Co prawda wygrana Marcina nie poszła mu łatwo (na lewą rękę wygrał wszystkie pojedynki, na prawą za to musiał oprzeć się dwóm zawodnikom: Michałowi Kapłan z Gdyni oraz Emilowi Wojtyra z Węgrowa). W rezultacie w klasyfikacji ogólnej wyprzedził przeciwników o dobre kilka punktów (klasyfikacja ogólna: Marcin Lachowicz pkt. 228, Michał Kapłan pkt. 212, Emil Wojtyra pkt. 198).

Natomiast w kat. do 95 kg najlepszym okazał się Lucjan Fudała z Jaworzna. To właśnie ten zawodnik z klubu MCKiS Tytan bez żadnego wysiłku zwyciężył wszystkie swoje pojedynki na rękę lewą i prawą zdobywając komplet punktów. Co prawda zawodnik z Jaworzna wystartował z kilogramową nadwagą, ale i tak po odjęciu mu 10 pkt. karnych wciąż zajmuje miejsce pierwsze (klasyfikacja ogólna: Lucjan Fudała: pkt. 228, Bartosz Raczyński pkt. 221, Robert Leszko pkt. 189).

W ostatniej rozgrywanej kategorii – super ciężkiej, czyli powyżej 95 kg najlepszym okazał się Sławomir Głowacki z Inowrocławia. Tutaj oczywiście Sławek o strefę medalową stoczył ciężkie pojedynki z Arturem Głowińskim z Choszczna, który tego dnia, z cała pewnością dorównywał mu siłą. W ostateczności jednak Sławek zwyciężył wszystkie pojedynki zdobywając tym samym komplet punktów (pkt. 238). Artur, pomimo, że przegrał tylko dwa pojedynki (właśnie ze Sławkiem) w rezultacie w klasyfikacji ogólnej zajął miejsce trzecie (pkt. 212 – Artur niestety stracił cenne punkty, gdyż w złym momencie rozgrywki przegrał z Sławkiem) z nieznaczną, dwupunktową stratą do Stanisława Kwidźińskiego z Pruszcza Gdańskiego (w klasyfikacji ogólnej Stasiu uzyskał pkt. 214, pomimo, że przegrał dwa pojedynki na lewą i dwa pojedynki na rękę prawa – właśnie z Arturem i Sławkiem).

Kolejne pojedynki już za dwa tygodnie (17 luty – kategorie lekkie, 24 luty kategorie ciężkie). Co prawda jesteśmy po pierwszych kolejkach „Polskiej Ligi Armwrestlingu”, ale przed nami wszystko może się zdarzyć. Przecież we wszystkich kategoriach zawodnicy musza walczyć jeszcze w dwóch kolejkach polskiej ligi. Ostatnia – finałowa wyłoni nam dopiero najlepszych z najlepszych wśród polskich zawodowców.

I kolejka Fit Max League – kat. do 86 kg

Pierwszą, rozgrywaną kategorią 03 lutego 2007 roku była kat. do 86 kg. Choć o innych rywalizacjach można pisać krótko, to tutaj należałoby opisać poszczególnych zawodników.

Zacznijmy więc od zwycięzcy – Marcina Lachowicza z Piaseczna. Marcin wystartował na rękę lewą o „niebo” lepiej niż na prawą (na lewą wygrał wszystkie starcia, na prawą natomiast przegrał dwa pojedynki). W rezultacie jednak miejsce pierwsze na lewą i miejsce drugie na prawą, w klasyfikacji ogólnej dało mu miejsce lidera.

Mariusz Grochowski z Jaworzna. Na początku (obok Marcina Lachowicza) faworyt tej kategorii. I tak było do początku rywalizacji na rękę prawą (ręka lewa – miejsce drugie, przegrał tylko jeden pojedynek, właśnie z Marcinem).
W pierwszym pojedynku na prawą spotkał się z Michałem Kapłanem z Gdyni. I tu już „zaczęły się schody”. Jak się okazało Michał przygotował się wyśmienicie do tegorocznej rywalizacji. Mariusz nie był w stanie pokonać ręki swojego przeciwnika i po ciężkim starciu przegrywa swój pierwszy pojedynek. Dalej zaczynało być już coraz gorzej. Przegrywał pojedynek za pojedynkiem z zawodnikami, z którymi teoretycznie powinien wygrać. W rezultacie na rękę prawą wygrał tylko dwa pojedynki, co w klasyfikacji prawej ręki uplasowało go na przedostatnim miejscu. Tym sposobem, w tabeli generalnej Mariusz „ledwo co” załapał się do kolejnej kolejki ligi zajmując miejsce piąte.

Michał Kapłan z Gdyni. Rewelacyjny start w tegorocznej lidze. Na rękę lewą poszło mu średnio (miejsce czwarte), natomiast na rękę prawą wykazał się niesamowitą siłą. Pokonał wszystkich zawodników (komplet punktów), co w klasyfikacji ogólnej uplasowało go na pozycji vice lidera.

Emil Wojtyra z Węgrowa i Grzegorz Nowak z Gdyni. Wyrównany start obu zawodników. Jeżeli chodzi o Emila, to jak na jego długi staż startów może trochę za słaby (miejsce trzecie w klasyfikacji ogólnej), natomiast co do Grzegorza Nowaka można powiedzieć tylko jedno: bardzo udany debiut w lidze (miejsce czwarte w klasyfikacji ogólnej, z nieznaczną starta punktową do Emila).

Klasyfikacja ogólna – I kolejki do 86 kg:
1. MARCIN LACHOWICZ (Piaseczno) – pkt. 228
2. MICHAŁ KAPŁAN (Gdynia) – pkt. 212
3. EMIL WOJTYRA (Węgrów) – pkt. 198
4. GRZEGORZ NOWAK (Gdynia) – pkt. 192
5. MARIUSZ GROCHOWSKI (Jaworzno) – pkt. 179
6. PATRYK SZYMANIAK (Węgrów) – pkt. 168
7. ANDRZEJ SKÓRA (Bydgoszcz) – pkt. 145
8. DANIEL SZYMKIEWICZ (Gdynia) – pkt. 134


I kolejka 95 kg – bezkonkurencyjny Lucjan Fudała

Od samego początku Lucjan Fudała z Jaworzna był faworytem kategorii do 95 kg. Ale, że nie miał praktycznie z kim walczyć to chyba nikt się tego nie spodziewał (no może oprócz samych zawodników, którzy znają swoje oraz możliwości przeciwników). Lucjan bez „potu na czole” pokonywał przeciwnika za przeciwnikiem zajmując w klasyfikacji ogólnej miejsce pierwsze. Nie zagroziło mu nawet odjęcie 10 pkt. karnych za kilogramową nadwagę. Jednym słowem – Lucjan Fudała bezkonkurencyjny, najsilniejszy i niepokonany w kategorii do 95 kg.

W tym miejscu należy powiedzieć jeszcze kilka słów o dwóch innych zawodnikach tej kategorii: Bartoszu Raczyńskim z Choszczna i Robercie Leszko z Wałbrzycha.
Bartek na rękę lewą oparł się tylko Lucjanowi, a na rękę prawą dodatkowo jeszcze Tomaszowi Sypniewskiemu z Warszawy. W rezultacie Bartosz Raczyński zdobył dobre miejsce drugie w klasyfikacji generalnej.
Miejsce trzecie w klasyfikacji generalnej wywalczył Robert Leszko. Co prawda na lewą przegrał cztery pojedynki, ale za to na rękę prawą przegrał tylko dwa. Biorąc więc pod uwagę dobry start w tej kolejce ligi Robert ma wielkie szanse na brązowy medal po całej rywalizacji ligowej. No chyba, że przegoni go Mariusz Zieliński z Kielc, który do Roberta ma zaledwie trzypunktową stratę. Zapowiada się więc ostra rywalizacja o trzecie miejsce medalowe, bo moim zdaniem dwa pierwsze miejsca są już z góry przesądzone.

Klasyfikacja ogólna – I kolejki do 95 kg:
1.LUCJAN FUDAŁA (Jaworzno) – pkt. 228 (-10pkt)
2.BARTOSZ RACZYŃSKI (Choszczno) – pkt. 221
3.ROBERT LESZKO (Wałbrzych) – pkt. 189
4.MARIUSZ ZIELIŃSKI (Kielce) – pkt. 186
5.TOMASZ SYPNIEWSKI (Warszawa) – pkt. 175
6.GRZEGORZ RYMARZAK (Gdynia) – pkt. 162
7.ŁUKASZ ZELEK (Jaworzno) – pkt. 159


I kolejka +95 – dobre przygotowanie Głowackiego

Najcięższa kategorią I kolejki Polskiej Ligi Armwrestlingu roku 2007 (03 lutego 2007 roku) była kategoria powyżej 95 kg. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Głowacki z Inowrocławia. Wygrał wszystkie pojedynki na lewą i prawą rękę. Co prawda największy rywal Sławka – Artur Głowiński z Choszczna był równie dobrze przygotowany jak jego konkurent, ale w rezultacie przegrał z nim na lewą i prawą rękę, kończąc rywalizację na miejscu trzecim. Notabene Artur dorównywał siłą Sławkowi, ale tego dnia lepszym w rozgrywkach okazał się zawodnik z Inowrocławia. Znając jednak obu zawodników, rywalizacja pomiędzy tymi sportowcami, w kolejnych kolejkach ligi będzie bardzo zacięta i emocjonująca.

Miejsce drugie w klasyfikacji ogólnej, pomimo, że przegrał dwa pojedynki na lewą i dwa na rękę prawą (z Gławackim i Głowińskim) wywalczył Stanisław Kwidzyński z Pruszcza Gdańskiego. Oczywiście miejsce drugie powinno należeć do Artura, ale system rywalizacji jest taki, że Artur niefortunnie przegrał ze Sławkiem w złym miejscu rywalizacji ligowej. Nie zmienia to jednak faktu, że start Stanisława można zaliczyć do udanych – nasze gratulacje!!!

Klasyfikacja ogólna – I kolejki + 95 kg:
1.SŁAWOMIR GŁOWACKI (Inowrocław) – pkt. 238
2.STANISŁAW KWIDZYŃSKI (Pruszcz Gdański) – pkt. 214
3.ARTUR GŁOWIŃSKI (Choszczno) – pkt. 212
4.WIKTOR HUBCZENKO (Jaworzno) – pkt. 183
5.MACIEJ BUDYCH (Choszczno) – pkt. 178
6.MACIEJ NOWAK (Bydgoszcz) – pkt. 162
7.KRZYSZTOF KRAJCZYŃSKI (Piaseczno) – pkt. 143

Więcej informacji: www.armpower.net
Paweł Podlewski PAL.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 412 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO