Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:2769
Wczoraj:3226
W tygodniu:16029
W miesiącu:2769
Ogólnie:5555405

Kto jest online

8
Online

piątek, 01, marzec 2024 20:00

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

W sobotę (17 lutego br.) odbyła się po raz kolejny Polska Liga Armwrestlingu „Professional Fit Max League 2007’. Była to druga z trzech odsłona kategorii lekkich.

Tego dnia, w Gdyńskim Centrum Rozrywki Gemini do rywalizacji ligowej stanęło ośmiu zawodników w kategorii do 63 kg, 70 kg, 78 kg oraz osiem armwrestlerek w kategorii do 60 kg.

Wszyscy zawodnicy, jak zwykle walczyli w systemie każdy z każdym na lewą i prawa rękę.

Podobnie jak w I kolejce ligi, tak i teraz, w kategoriach lekkich byliśmy świadkami roszad w klasyfikacji końcowej lewej i prawej ręki. Po raz kolejny wszyscy zawodnicy pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani do kolejnych walk ligowych.

W kategorii do 63 kg, zwyciężając wszystkie pojedynki na rękę lewą oraz przegrywając tylko jeden pojedynek na rękę prawą, tryumfował Chrystian Rieger z Gdyni.

W kategorii trochę cięższej – do 70 kg, lider pierwszej kolejki – Daniel Gajda z Gdyni musiał ustąpić miejsca Piotrowi Kajsturze z Jaworzna. Daniel w klasyfikacji ogólnej przegrywając z Piotrkiem jednym punktem musiał zadowolić się pozycją wice lidera.

W najcięższej kategorii wagowej tego dnia – do 78 kg zwycięzca znów okazał się Piotr Bartosiewicz z Choszczna. Piotrek, podobnie jak w pierwszej kolejce Ligii, wygrał ze swoim największym rywalem– Zbigniewem Chmielewskim wagą ciała. Obaj zawodnicy bowiem w klasyfikacji ogólnej wywalczyli taką sama ilość punktów.

W ostatniej kategorii tej kolejki, kategorii do 60 kg kobiet absolutną zwyciężczynią została Katarzyna Banach z Koszalina. Tutaj do nieudanych startów możemy zaliczyć poczynania Beaty Stemaszczuk z Lublina, która w rezultacie zajęła w klasyfikacji ogólnej miejsce trzecie na podium (przypomnę, że Beata z pierwszej kolejce ligi wygrała wszystkie pojedynki, natomiast w tej kolejce przegrała aż dwa na lewą i dwa na prawą rękę).

Wyścig o miejsce pierwsze zaczął się na dobre – trzecia kolejka (finał ) już 03 marca 2007. A przed nami starty drugiej kolejki kategorii ciężkich: do 86 kg, 95 kg oraz powyżej 95 kg. Już w przyszła sobotę (24 lutego) znów będziemy świadkami zmagań ligowych. Dodatkową atrakcją dla miłośników siłowania na ręce będzie „Gala Armwrestlingu Zawodowego”, gdzie w dwóch, sześciorundowych pojedynkach organizacji PAL zmierzą zawodnicy międzynarodowego formatu: Ruslan Babayev z Ukrainy vs Alexander Bulenkov z Rosji oraz starszy brat – Rustam Babayev vs Stojan Golemanov z Bułgarii.

Przypomnę: Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni. Start ligi godzina 11.00. Gala Armwrestlingu godz. 17.30. Wstęp wolny.


II KOLEJKA – KAT 63 KG

Kategoria do 63 kg. Najlżejsza kategoria ligowa wśród mężczyzn. Najlżejsi, ale według mnie chyba najbardziej waleczni. Tutaj końcowe wyniki lewej i prawej reki do samego końca nie były przewidywalne. Oczywiście bezwarunkowo liderami tej kategorii zostali: Chrystian Rieger z Gdyni oraz Dawid Bartosiewicz z Choszczna. Chrystian na rękę lewą na swoim koncie miał komplet zwycięstw. Natomiast na rękę prawa przegrał tylko z Dawidem. W rezultacie jednak w tej kolejce zajął miejsce pierwsze. Dawid natomiast nie może poszczycić się takim samym wynikiem jak zawodnik z Gdyni. Co prawda wygrał on wszystkie swoje walki na rękę prawą, ale za to na rękę lewa przegrał aż dwa: z Riegierem oraz Markiem Pachlą z Niska. Dało mu to jednak druga lokatę tej kolejki.

W tym miejscu warto wspomnieć o Dawidzie Grochu, który w pierwszej kolejce swój start zaliczył do udanych (miejsce drugie w klasyfikacji ogólnej), natomiast w tej kolejce zajął miejsce poza podium – miejsce czwarte. Być może stało się to za sprawą Marka Pachli z Niska, z którym Dawid w rywalizacji prawej reki stoczył długi i morderczy pojedynek, który w rezultacie, zarówno dla Dawida, jak i dla Marka pewnie odbił się w dalszej rywalizacji ligowej. Marek bowiem w klasyfikacji ogólnej uplasował się na miejscu piątym.

Klasyfikacja po dwóch kolejkach (do miejsca 5):

1.Dawid Bartosiewicz (Choszczno) – pkt 449
2.Chrystian Rieger (Gdynia) – pkt. 432
3.Dawid Groch (Nisko) – pkt. 402
4.Marek Pachla (Nisko) – pkt. 370
5.Mateusz Wyrwa (Nisko) – pkt. 367

II KOLEJKA – KAT. DO 70 KG

Tego chyba nikt się nie spodziewał: drugą kolejkę Professional Fit Max League w kategorii do 70 kg wygrał Piotr Kajstura z Jaworzna (w kolejce pierwszej zajął miejsce 5). Był to z cała pewnością spektakularny sukces dla tego zawodnika z klubu MCKiS Tytan Jaworzno. Lider poprzedniej kolejki – Daniel Gajda na rękę lewą przegrał dwa pojedynki, natomiast na prawą – jeden. Te przegrane dały mu jednak druga lokatę w klasyfikacji ogólnej. Wynik ten nie zagroził jednak Danielowi pozycji lidera w sumie dwóch kolejek, pozostawiając przeciwników o dobre 50 punktów.

Dobry start zaliczył debiutant ligi w 2007 – Krzysztof Penc z Niska. W klasyfikacji ogólnej zajął on bowiem trzecie miejsce. Szkoda więc, że Krzysiek swa przygodę w tegorocznej Polskiej Lidze rozpoczął od drugiej kolejki. Jak widać, z cała pewnością „zamieszałby” w klasyfikacji generalnej.

Pod względem wyniku, do nieudanego startu można zaliczyć rywalizację Tomasza Szewczyka z Tomaszowa Mazowieckiego. W rezultacie Tomek ledwo co zakwalifikował się do ostatniej, trzeciej kolejki ligi zajmując piątą lokatę w klasyfikacji ogólnej (przypomnę, że Tomek w pierwszej kolejce miał pozycję wice lidera). Jednak pod względem czysto, sportowej rywalizacji sportowej muszę powiedzieć, że tutaj Tomek spisał się w 100%. Jego starty można zaliczyć do bardzo efektownych i zaciętych. Stoczył on bowiem dość długie, „wypompowujące” pojedynki (zarówno na lewą, jak i na prawą rękę) z Dariuszem Grochem oraz Danielem Gajdą, co w rezultacie odbiło się na jego następnych walkach.

Klasyfikacja po dwóch kolejkach (do miejsca 5):

1.Daniel Gajda (Gdynia) – pkt. 440
2.Piotr Kajstura ((Jaworzno) – pkt. 396
3.Tomasz Szewczyk (Tomaszów Maz.) – pkt. 394
4.Dariusz Groch (Nisko) – pkt. 381
5.Łukasz Kacprzyk (Bielsko Biała) – pkt. 347


II KOLEJKA – KAT. DO 78 KG

W kategorii do 78 kg, drugiej kolejki Professional Fit Max League 2007 wynik końcowy był podobny, jak w kolejce pierwszej. Pozycje lidera obronił Piotr Bartosiewicz z Choszczna. Oczywiście podobnie jak poprzednio Piotrek na równo podzielił się z punktami z Zbigniewem Chmielewskim z Piaseczna (Zbyszek przegrał z Piotrkiem na rękę lewą, natomiast ręka prawa należała do zawodnika z Choszczna). W rezultacie wagą ciała znów zwyciężył Piotr Bartosiewicz. Jak tak dalej pójdzie, to w finałowej kolejce waga ciała będzie miała kluczowe znaczenie w wyłonieniu najlepszego z najlepszych tej kategorii wagowej.

Dobrze wystartowali tez inni zawodnicy tej kategorii: Maciej Stelmaszyk z Bydgoszczy (miejsce trzecie), Mariusz Chodna z Piaseczna (miejsce czwarte) i Piotr Szczerba z Koniecpola (miejsce piąte). Co do pierwszych dwóch zawodników można powiedzieć jedno: poprawili swój wynik w klasyfikacji ogólnej w porównaniu do poprzednich startów, to do startu Piotrka Szczerby chciałbym powiedzieć trochę więcej. Piotrek bowiem (oprócz Bartosiewicza) próbuje pokonać rękę Zbigniewa Chmielewskiego (mam wrażenie, że inni zawodnicy po prostu oddają swój pojedynek Zbyszkowi). Co prawda, na razie z miernym skutkiem, ale widać, że jego determinacja i chęć wygrania jest ogromna. Dodatkowo Piotrek dość mocno (długa i zacięta walka) zaatakował swojego imiennika – Piotrka Bartosiewicza na rękę prawą. Oby tak dalej Piotrek!

Klasyfikacja po dwóch kolejkach (do miejsca 5):

1.Piotr Bartosiewicz (Choszczno) – pkt. 454
2.Zbigniew Chmielewski (Piaseczno) – pkt. 454
3.Maciej Stelmaszyk (Bydgoszcz) – pkt. 385
4.Piotr Szczerba (Koniecpol) – pkt. 370
5.Mariusz Chodna (Piaseczno) – pkt. 346

II KOLEJKA – KAT. DO 60 KG KOBIET

„Beata Stelmaszczuk z Lublina. Znów najlepsza!”. Po spektakularnych startach w pierwszej kolejce ligi (Beata Stelmaszczyk wygrała wszystkie pojedynki, ale w rezultacie zajęła miejsce trzecie po odjęciu punktów karnych za nadwagę) chciało by się powiedzieć właśnie w ten sposób. Tego dnia wygrała jednak Katarzyna Banach z Koszalina. Wygrała i to nie przez odjęcie rywalkom punktów karnych, tylko przez wygranie wszystkich ligowych pojedynków tej kolejki. Z tego wynika, że Beata oraz Małgosia Ostrowska z Strzegomia (Małgosia bowiem tym razem tez poradziła sobie z Beatą Stelmaszczyk w klasyfikacji ogólnej zajmując druga lokatę) sumienniej przygotowały się do tej rywalizacji. Najwidoczniej obie te zawodniczki stwierdziły, że muszą inaczej podejść do swojej głównej rywalki – Beaty. No i proszę. Sukces tych zawodniczek. Pokonały liderkę tej kategorii. Być może Beata za dużo zrzucała na starty w tegorocznej lidze (zrzuciła prawie 15 kg). Ale patrząc na bezpośrednią rywalizację śmiem twierdzić, że Kasia i Małgosia tego dnia były po prostu lepsze. Beata musi więc zadowolić się miejscem trzecim w klasyfikacji ogólnej.

W tym miejscu chciałbym zaznaczyć wyrównany start Moniki Czerwonki z Nidzicy. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej kolejce zajęła ona miejsce tuż za podium – miejsce czwarte.

Klasyfikacja po dwóch kolejkach (do miejsca 5):

1.Katarzyna Banach (Koszalin) – pkt. 429
2.Małgorzata Ostrowska (Strzegom) – pkt. 409
3.Beata Stelmaszczyk (Lublin) – pkt. 379
4.Monika Czerwonak (Nidzica) – pkt. 364
5.Magdalena Gutteter (Rumia) – pkt 319


Paweł Podlewski PAL
Więcej informacji: www.armpower.net


.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 257 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO