Ogólnie:5711693

9

czwartek, 28, marzec 2024 09:31

W sobotę (24 lutego 2007 roku) w Gdyńskim Centrum Rozrywki Gemini po raz kolejny została rozegrana „Polska Liga Armwrestlingu – Professional Fit Max League 2007”.

Tym razem do startu w drugiej (z trzech) kolejce stanęli zawodnicy z tzw. kategorii ciężkich, czyli: do 86 kg, do 95 kg oraz powyżej 95 kg.

Ośmiu zawodników w każdej kategorii wagowej jak zwykle walczyli w systemie każdy z każdym na lewą i prawa rękę. Pierwszych pięciu przeszło do ostatnie, trzeciej i zarazem finałowej kolejki ligi, posiadając już na swoim koncie wygrane do tej pory punkty ligowe.

Podobnie jak w kolejce pierwszej (03 lutego br.), tak i w tej, w klasyfikacji ogólnej zwyciężyli z góry obstawiani faworyci. Z jednym małym wyjątkiem: w kategorii do 86 kg, w klasyfikacji ogólnej zwyciężył Mariusz Grochowski z Jaworzna, który w pierwszej kolejce ligi uplasował się daleko poza podium – czyli na miejscu piątym. Lider pierwszej kolejki – Marcin Lachowicz z Piaseczna, tym razem uplasował się na miejscu drugim.

W kat. do 95 kg bez problemu zwyciężył wszystkie pojedynki Lucjan Fudała z Jaworzna, wygrywając z lekkością pojedynek za pojedynkiem, a w kat. powyżej 95 kg Sławomir Głowacki z Inowrocławia.

Lucjanowi nikt nie był w stanie zagrozić pozycji lidera, zarówno pierwszej, jaki i tej kolejki. Natomiast Sławkowi Głowackiemu mógł zagrozić jedynie jeden zawodnik: Artur Głowiński z Choszczna. Bo właśnie z Arturem, Sławek w bezpośredniej rywalizacji powalczył dłużej niż z innymi armwrestlerami tej kategorii. W rezultacie, zarówno na prawą, jak i na lewą rękę lepszym okazał się Sławomir Głowacki.

Jesteśmy więc po półmetku rywalizacji ligowej. Przed nami ostatnie, trzecie a zarazem finałowe kolejki kategorii lekkich (do 63 kg, 70 kg, 78 kg mężczyzn oraz do 60 kg kobiet – 03 marca 2007 roku) oraz kategorii ciężkich (do 86 kg, 95 kg, +95 kg – 10 marca 2007 roku). W ten czas, z całą pewnością poznamy najlepszych z najlepszych polskich, zawodowych armwrestlerów.