Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:4912
Wczoraj:3491
W tygodniu:8403
W miesiącu:65300
Ogólnie:6205075

Kto jest online

9
Online

wtorek, 18, czerwiec 2024 22:42

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

24 lutego 2007 roku w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni (Skwer Kościuszki) po II kolejce „Professional Fit Max League 2007 – Polskiej Ligi Armwrestlingu” w kategoriach ciężkich: do 86 kg, do 95 kg i powyżej 95 kg, od godziny 17.30 odbyła się pierwsza w tym roku Gala Armwrestlingu Zawodowego z udziałem mistrzów międzynarodowego formatu.

Miasto Gdynia już po raz czwarty była gospodarzem tej prestiżowej imprezy sportowej. Każdorazowo w Gemini widzowie za darmo mogli oglądać prawdziwy show oraz na żywo poczuć adrenalinę sportową.

Tym razem przy zawodowym, armwrestlingowym stole spotkało się czterech zawodników z czołówki światowego siłowania na ręce.

W pierwszym, sześciorundowym pojedynku spotkał się sześciokrotny Mistrz Ukrainy, wielokrotny Mistrz Europy i Świata, dziewiętnastoletni Ruslan Babayev z Ukrainy oraz wielokrotny Mistrz Rosji, Mistrz Świata z roku 2005 oraz aktualny wice Mistrz Europy, dwudziestotrzyletni Alexander Bulenkov z Rosji. Był to pojedynek rankingowy w kategorii półciężkiej (do 86 kg) na rękę lewą organizacji Professional Armwrestling League (PAL).

Drugi pojedynek to również starcie w kategorii do 86 kg, ale tym razem na rękę prawą. Pojedynek o tytuł i pas Mistrza Interkontynentalnego organizacji PAL. Tutaj spotkali się: starszy brat Ruslana, dziewięciokrotny Mistrz Ukrainy, czterokrotny Mistrz Europy oraz dwukrotny Mistrz Świata, dwudziestotrzyletni – Rustam Babayev z Ukrainy oraz dwukrotny Mistrz Europy i Świata, dwudziestopięcioletni Stoyan Golemanov z Bułgarii.

Pierwszą walkę tego wieczoru Ruslan zadedykował swojemu starszemu bratu, za jego przegraną z Rosjaninem, właśnie na rękę lewą z wynikiem 2:4 (29 września 2006, Gdynia). Było to nic innego, jak „krwawa zemsta” rodziny Babayev. Zemsta młodszego brata – Ruslana. Jak zapowiadał wcześniej, wygrał on z wynikiem 4:2. Ruslan uległ Alexandrowi w rundzie 2 oraz 6, przy próbie zastosowania innej techniki walki. Zawodnik z Ukrainy bowiem wygrywał techniką na górę. Koronnym stylem walki Rosjanina był natomiast hak. W tym przypadku lepszym okazała się technika: górą Ruslana Babayeva z Ukrainy.

Wygrana Ruslana nie była jednak jednoznaczna. Każda z sześciu rund była długa i bardzo zacięta. Obaj zawodnicy każdorazowo walczyli na skraju wytrzymałości. W rezultacie jednak tego dnia lepszym okazał się ukraiński zawodnik. Z cała pewnością Ukrainiec tego dnia był o wiele lepszy od swojego przeciwnika. Do wygranej przyczynili się również licznie zgromadzeni widzowie, którzy w każdej rundzie głośno skandowali imię Ruslana.

Co do drugiego pojedynku - o pas mistrzowski można powiedzieć jedno: starszy z braci Babayevów - Rustam każdorazowo bombardował rękę Stojana Golemanova i po szybkich sześciu rundach zasłużenie wygrał tytuł i pas mistrzowski.

Więcej informacji: www.armpower.net
Paweł Podlewski PAL

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 1276 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO