Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:6016
Wczoraj:7610
W tygodniu:19855
W miesiącu:155484
Ogólnie:6088646

Kto jest online

5
Online

środa, 22, maj 2024 20:52

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

24 marca w Miejskim Domu Kultury przy ul. 1 maja w mieście Senec na Słowacji odbył się XIV międzynarodowy turniej „Senec Hand” w siłowaniu na ręce, na który tradycyjnie wzięli udział polscy zawodnicy:

Chrystina Rieger z Gdyni– kat. do 70 kg, Mariusz Grochowski z Jaworzna – kat. do 86 kg i Andrzej Głąbała z Gdyni – kat. + 95 kg.

W tegorocznym turnieju udział wzięło prawie 120 zawodników z 12 Państw, a rywalizacja odbyła w ośmiu kategoriach wagowych na rękę prawą (mężczyźni: do 63 kg, 70 kg, 78 kg, 86 kg, 95 kg, + 95 kg, kobiety: do 60 kg, +60 kg) i czterech kategoriach na rękę lewą (mężczyźni: do 70 kg, 86 kg, +86 kg, kobiety: do 60 kg)

Najcięższą w rywalizacji była kategoria do 70 kg mężczyzn na rękę lewą. Tutaj wystartowało 28 zawodników, w tym nasz rodak: Chrystian Rieger z klubu Złoty Tur Gdynia. Polak, aby przedostać się do walk o miejsca medalowe musiał stoczyć kilkanaście walk eliminacyjnych.

A jak mu poszło? Relacjonuje obserwator walki – Igor Mazurenko:

„Po wygranych walkach eliminacyjnych, o bezpośrednie wejście do rundy finałowej Chrystian Rieger walczył z węgierskim zawodnikiem - Kollarovics Laszko. Niestety tutaj Chrystian nie uwierzył w swoje siły i dążył do rozerwania. Laszko wiedząc dobrze, że nie da rady walczyć z Polakiem w hak, kontratakował blokując jego nadgarstek, a próba Chrystiana do walki w pasach skończyła się porażką - szkoda, że nie zobaczyliśmy ich walki w hak. Po przegranej z Laszko Chrystian znalazł się w półfinale. Tutaj w hak nie chciał również walczyć z nim znany nam wszystkim Bułgar - Hristo Delidzakov. W wyniku walk Chrystian uplasował się na wysokim, trzecim miejscu”

Na prawą rękę, z pośród 26 zawodników Chrystian co prawda nie zajął miejsca medalowego, ale uplasował się tuz za podium na miejscu piątym. Ten wysoki wynik Polaka, zarówno na prawą, jak i na lewą rękę świadczy o tym, że dopiero nabiera on siły na starty w tegorocznych turniejach.

Nie miał lekko Mariusz Grochowski z Tytan Jaworzno, który wystartował w kategorii do 86 kg, zarówno na lewą, jak i na prawą rękę. W wyniku walk eliminacyjnych uplasował się: na rękę prawą (na 23 startujących zawodników) – miejsce 8, natomiast na rękę lewą (na 28 startujących zawodników) – miejsce 14.

Najgorzej ze wszystkich polaków powiodło się Andrzejowi Głabale z Gdyni, który w swojej kategorii wagowej miał mistrzów świata i europy, takich jak: Spusta Peter (Słowacja), Kisov Plamen (Bułgaria), Živný František (Czechy), czy Bieli Silvan (Szwajcaria). W kategorii powyżej 95 kg na rękę prawą uplasował się on bowiem na miejscu 19 (na 21 startujących), a w kategorii powyżej 86 kg na rękę lewą na miejscu 20 (na 25 startujących). Biorąc jednak pod uwagę wiek (na co dzień startuje w kategorii masters) oraz wagę Andrzeja (jego koronną kategorią jest 95 do 100 kg) to i tak uważam jego start do bardzo udanych.

Więcej Informacji: www.armpower.net

Paweł Podlewski.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 407 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO