PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Ostatnia finałowa edycja Polskiej Ligi Zawodowej w kategorii 63kg oraz 86kg odbyła się w ostatnią sobotę lipca w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni. Po raz czwarty spotkali się zawodnicy z tych 2 kategorii wagowych, aby udowodnić i udokumentować swoją siłę. Ze względu na to, iż była to decydująca i ostateczna edycja, na widowni zgromadziła się liczna publiczność.

Zawodnicy przyjechali do Gdyni wraz ze swoimi kibicami, którzy dość skutecznie dopingowali zawodników.

Pierwsze 56 walk odbyło się w kategorii 63kg na lewą rękę. W tej kategorii swoja niesamowitą moc lewej ręki pokazał reprezentant klubu sportowego Złoty Tur z Gdyni – Chrystian Rieger. Nie pozostawił on złudzeń swoim przeciwnikom wygrywając wszystkie swoje walki. Jedynie Dawid Bartosiewicz (reprezentant klubu Złoty Orzeł Choszczno) stawiał mu opór, jednak po rozerwaniu i walce w paskach Chrystian udowodnił swoją siłę. W ten sposób Chrystian Rieger zdobył komplet 119 punktów na lewą rękę. Wyróżnić także należy Kamila Pachlę, Dariusza Grocha oraz właśnie Dawida Bartosiewicza za postawę i wolę walki w całej rundzie lewej ręki. Ostatnie miejsce w tej kategorii zajął Jakub Kapłan, który w przeciwieństwie do swoich doświadczonych kolegów, w lidze zawodowej startował po raz pierwszy.

Druga tura zawodów zdominowana była przez kategorię 86kg. Tym razem przy stole pojawili się zawodnicy, którzy budową ciała zdecydowanie różnili się od swoich poprzedników. W tym przypadku nie odnotowaliśmy specjalnych niespodzianek. W ogólnej klasyfikacji po trzech edycjach ligi prowadzili odpowiednio: Konrad Gaca, Lucjan Fudała oraz Mariusz Grochowski. Jak się później okazało to właśnie oni zajęli pierwsze trzy miejsca na lewą rękę. Odnotować trzeba, iż na samym początku zawodów Lucjan Fudała sygnalizował kontuzję łokcia. Okazuje się jednak, iż ten młody i silny zawodnik potrafi poradzić sobie z bólem i wygrywać kolejne walki. Na siedem walk na lewą rękę „Lucek” wygrał pięć, przegrywając jedną z dwóch walk ze swoim bezpośrednim rywalem Konradem Gaca w pierwszej rundzie oraz Mariuszem Grochowskim w trzeciej rundzie.

Prawa ręka w kategorii 63kg po raz czwarty z rzędu została „zdobyta” przez Tomasza Szewczyka z Tomaszowa Mazowieckiego. Reprezentant „POSiR Tomaszów Mazowiecki” wygrał wszystkie swoje walki na prawą rękę i zdobył komplet 119 pkt. Tym właśnie sposobem Tomek został zwycięzcą wszystkich czterech edycji i otrzymał tytuł najlepszego, zawodowego, polskiego armwrestlera w kategorii do 63 kg w roku 2005. Drugie miejsce po emocjonujących walkach na prawą rękę zdobył Dariusz Groch który uległ swoim przeciwnikom 3 razy.

W kategorii 86kg prawa ręka podzielona była na dwie grupy zawodników – Grupa liderów w której znaleźli się m.in. Konrad Gaca, Lucjan Fudała, Mariusz Grochowski oraz Marcin Lachowicz – oraz pozostałą czwórkę zawodników. Na prawą rękę nie wyłonił się lider tej edycji. Cała runda była wyrównana i do samego końca nie wiadomo było kto zajmie pierwsze miejsce. Jedyna walka, która zakończyła się bez użycia siły to walka w której uczestniczył Marcin Lachowicz. Podczas ustawienia sędziowskiego, tuż przed komendą READY-GO Marcin poruszył swoim barkiem dwa razy z rzędu, co w rezultacie przyniosło mu przegraną po 2 faulach.
Po ciężkich bojach, w tej kategorii, główna wygrana powędrowała do Kondrada Gacy z Bydgoszczy. To właśnie on, po czterech rozegranych edycjach zdobył największą ilość punktów.

Na koniec dodać trzeba, iż zawody drugi raz z rzędu sędziowane były przy użyciu kamer video, które w kilkunastu przypadkach pomogły w wydaniu prawidłowego werdyktu.

Jesteśmy po zakończonej rywalizacji w kategorii do 70 kg i 78 kg oraz 63 kg i 86 kg. Jeszcze w tym roku, przed nami zmagania czterech edycji w kategorii do 95 kg i powyżej 95 kg. Przed kolejnymi zawodnikami stoi więc szansa na zdobycie nagród pieniężnych i wywalczenie sobie możliwość startu w tegorocznym „Pucharze Świata Zawodowców”, który odbędzie się 29 października w Casinos Poland w Warszawskim Hotelu Hyatt.