Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:2165
Wczoraj:3633
W tygodniu:5798
W miesiącu:53823
Ogólnie:6301899

Kto jest online

14
Online

wtorek, 16, lipiec 2024 10:25

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Miniony weekend w Polsce stał pod znakiem Polskiej Ligi Zawodowej Armwrestlingu. W sobotę (27 sierpnia 2005 roku) w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni odbyła się jej II edycja w kategoriach do 95kg oraz powyżej 95kg. W każdej z tych kategorii wystąpiło po 5 zawodników wyłonionych na podstawie wyników I edycji oraz dodatkowych 3 zawodników wybranych przez zarząd PAL do walki o główną nagrodę.

Łącznie na scenie gdyńskiego Centrum Rozrywki Gemini wystąpiło 16 zawodników w 112 walkach na obie ręce.

W kategorii lżejszej (do 95kg) wystąpił m.in. niepokonany w pierwszej edycji Ligi Zawodowej – Marcin Formela. Ten niezwykle uzdolniony zawodnik z Kartuz, wielokrotny zdobywca pierwszego miejsca w Mistrzostwach Polski, miał tym razem trudniejsze zadanie. Na komplet punktów tym razem szykował się o niespełna 4kg lżejszy zawodnik z Częstochowy – Dariusz Muszczak. Przed zawodami powiedział nam, że tym razem nie da szans Marcinowi i chce powalczyć o komplet zwycięstw. Przez pierwsze 4 rundy obaj zawodnicy walczyli ze 100% skutecznością. Los sprawił, że w piątej rundzie odbyła się decydująca walka. Dariusz Muszczak zajął miejsce po lewej stronie stołu. Naprzeciw jego stanął Marcin Formela. Dokładne ustawienie rąk, komenda Ready-Go i zawodnicy napięli swoje mięśnie. Jak się okazało zapowiedzi Darka nie były czczym gadaniem. Po kilku sekundach ręka Marcina została dociśnięta do poduszki. Na lewą rękę silniejszym okazał się reprezentant klubu z Częstochowy. Tym sposobem zdobył on 5-cio punktową przewagę nad swoim głównym rywalem o miano najsilniejszego zawodnika kategorii do 95kg.

W kategorii super ciężkiej (powyżej 95kg) wystąpili zawodnicy, którzy w większości swoją wagą przekraczali 110kg. Tylko jeden najlżejszy zawodnik – Marcin Kreft – ważył 108kg. Jednak jak się okazuje to nie waga świadczy o sile zawodnika. To właśnie on wygrał wszystkie możliwe walki i po raz drugi zdobył komplet punktów na lewą rękę. Jako drugi uplasował się najwyższy zawodnik tej edycji ligi. Niespełna dwu metrowy Stanisław Kwidzyński uległ tylko w pierwszej walce w/w Marcinowi. Trzecim na lewą rękę został Wojciech Piechowiak, który wyprzedził o 5 punktów silnego Sławomira Głowackiego. Piąte miejsce zajął Marek Kobiec.

Walki na prawą rękę miały podobny scenariusz. W kategorii do 95kg wszystkie swoje walki wygrał Marcin Formela. Dariusz Muszczak, pretendent do zwycięstwa w tej edycji ligi najwyraźniej źle rozłożył swoje siły podczas tych zawodów. Przegrał swoją walkę z Marcinem Formela w piątej rundzie. Ta przegrana najprawdopodobniej tak mocno rozproszyła tego młodego zawodnika, że przegrał także swoją kolejną walkę z Bartłomiejem Zakrzewskim. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby Bartek był silniejszy. Przegrana Dariusza Muszczaka spowodowana była przez dwa foule których dopuścił się ten zawodnik podczas ustawienia sędziowskiego. Tym sposobem Darek zaprzepaścił swoje szanse na pierwsze miejsce w tej edycji ligi. Trzecim na prawą rękę został właśnie Bartłomiej Zakrzewski. Kolejne miejsca to Łukasz Wenta i Marcin Biegun.

W kategorii powyżej 95kg na prawą rękę znów najsilniejszym został Marcin Kreft z Lęborka. Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Głowacki, który pokonał Wojciecha Piechowiaka (3 miejsce) oraz Marka Kobiec (4 miejsce) i Stanisława Kwidzyńskiego (5 miejsce).

Podsumowując, do kolejnej edycji z kategorii do 95kg zakwalifikowali się dokładnie ci sami zawodnicy co z pierwszej edycji. Niestety żaden z debiutantów nie wywalczył sobie miejsca w pierwszej piątce. Tylko w kategorii powyżej 95kg jedynie Marek Kobiec zakwalifikował się do kolejnej edycji eliminując Sławomira Szakołę. Należy także wspomnieć, że podczas tej edycji ligi nie zaobserwowaliśmy ani jednego rozerwania i walki w paskach. Także ilość fouli w porównaniu z poprzednią edycją była o wiele miejsca. Oznacza to tylko jedno – nasi zawodnicy stają się co raz lepsi. Co będzie dalej? Zobaczymy 17 września 2005 roku podczas kolejnej, trzeciej z kolei edycji ligi.

Marcin Mielniczuk PAL
Więcej informacji: www.armpower.net .

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 571 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO