Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:4672
Wczoraj:3491
W tygodniu:8163
W miesiącu:65060
Ogólnie:6204835

Kto jest online

7
Online

wtorek, 18, czerwiec 2024 21:47

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

W minioną sobotę (8.10.2005r.) w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni rozegrano ostatnią już w tym roku edycje Polskiej Ligi Zawodowej. W kategorii do 95kg oraz powyżej 95kg rozegrano 112 pojedynków które wyłoniły ostatecznych zwycięzców tych kategorii. A ta ostatnia, finałowa edycja obfitowała w ciekawe walki i sytuacje przy stole.

Największych wrażeń licznie zgromadzonej publiczności dostarczyli zawodnicy w kategorii do 95kg.

Tu nieznaczną ilością punktowa zwyciężył Marcin Formela, przed Dariuszem Muszczakiem. Jak się okazało do tej edycji ligi Dariusz Muszczak przygotował się bardzo dobrze. Na lewą rękę zwyciężył swój pojedynek z Marcinem Formelą i tym sposobem po rywalizacji na lewą rękę w generalnej klasyfikacji wyprzedził swojego rywala o 2 punkty. Ostateczny wynik jednak został rozstrzygnięty po walkach na rękę prawą. Po zaciętym boju silniejszym okazał się Marcin Formela. W tej kategorii ciężki orzech do zgryzienia mieli wszyscy zawodnicy walczący z Arturem Głowińskim z Choszczna. Ten niezwykle silny zawodnik pokazał, że roczna przerwa w armwrestlingu nie wpłynęła niekorzystnie na jego umiejętności. W rezultacie Artur w IV edycji zajął 3 lokatę, ale niestety za późno przystąpił do rywalizacji w Polskiej Lidze Zawodowej (dopiero od IV – finałowej edycji) i w klasyfikacji ogólnej (suma czterech edycji) zajął odległe miejsce poza podium.
Miejsce trzecie przypadło Marcinowi Biegunowi z Cieszyna. Stoczył on ciężka rywalizację punktową z Bartłomiejem Zakrzewskim, właśnie o brązowy medal. Jednak Bartłomiej nie wystartował (spóźnił się na start) na rękę lewa i tym sposobem stracił cenne punkty w walce o miejsce trzecie na podium.

Kategoria powyżej 95kg w IV edycji ligi przebiegła bez żadnych niespodzianek. Niedoścignionym okazał się po raz kolejny Marcin Kreft z Lęborka. Reprezentant Złotego Lwa Lębork tym razem nie dał szans swoim przeciwnikom i po raz kolejny wygrał wszystkie swoje walki (dodam iż Marcin we wszystkich edycjach ligi wygrał 55 walk z możliwych 56 – przegrał tylko jedną walkę na faule z Sławomirem Głowackim). Miejsce drugie przypadło Sławomirowi Głowackiemu z Inowrocławia. Natomiast trzecie miejsce (suma IV edycji) przypadło Stanisławowi Kwidzyńskiemu z Pruszcza Gańskiego.

Podobnie jak w poprzednich edycjach (w kat. do 63kg, 70kg, 78kg, 86kg) zawodnicy walczyli o nagrody pieniężne (laureaci pierwszych trzech miejsc) oraz torby sportowe wraz z wyposażeniem armwrestlerskim (laureaci pierwszych pięciu miejsc).

Teraz najlepsi zawodnicy (pierwsza czwórka każdej kategorii) poszczególnych kategorii przygotowują się do walki w Pucharze Świata Zawodowców - Nemiroff World Cup 2005 który odbędzie się 29 października 2005 roku w Warszawie w hotelu HYATT.

A my z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje Ligi Zawodowej, które z cała pewnością zostaną rozegrane juz w przyszłym roku kalendarzowym. Eliminacją na przyszłoroczny start w Polskiej Lidze Zawodowej jest oczywiście Puchar Polski w Lublinie (17 grudnia 2005). Bo właśnie tam promotorzy PAL bacznie będą obserwować wszystkich zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych. A im zawodnicy zajmą wyższe miejsce na podium, tym bardziej mogą być pewni swojego startu w prestiżowych zmaganiach polskich zawodowców, a potem być może start w międzynarodowej lidze zawodowej z światową czołówka armwrestlerską.

Marcin Mielniczuk PAL
Więcej informacji: www.armpower.net .

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 1336 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO