Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:2215
Wczoraj:6671
W tygodniu:39724
W miesiącu:83288
Ogólnie:5819086

Kto jest online

7
Online

niedziela, 14, kwiecień 2024 08:19

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

14 października br. t została zakończona trzecia edycja (2003 – I edycja, 2004 – II edycja i 2005 – III edycja) Bułgarskiej Profesjonalnej Ligi Armwrestlingu. Od dwóch lat Liga zwana jest Złotą, ponieważ nagrodą w turnieju jest półkilogramowa sztaba złota.

Już drugi rok z rzędu nagrodę tą miał zaszczyć odbierać Stoyan Golemanov, a odbierał ją z rąk patrona Ligi, Hristo Stoichova. Stoyan ponownie udowodnił, że jest o klasę lepszy od swych rywali, zdobywając 1781 punktów podczas całej edycji Ligi. Drugie miejsce zdobył Ion Oncescu z Rumunii, ze zdobyczą 1717 punktów. Trzecie miejsce, ze stratą 64 punktów do prowadzącego, zajął Martin Dodov (1629 punktów).

Konkurencja w ciągu ostatnich ośmiu rund była niesamowita. W odróżnieniu od ligi polskiej ligi, w Bułgarii przeprowadza się tylko kat. OPEN. Najtrudniejsze w Bułgarskiej Lidze jest to, że składa się ona z ośmiu rund, które w rezultacie blokują ośmiu zawodników w startach w innych zmaganiach armwrestlingowych. Pan Milen Velchev, kandydat na burmistrza Sofii oraz jeden z gości Ligi, z niecierpliwością i w napięciu czekał na ostateczne rozstrzygnięcie rozgrywki. Stoyan zdołał wypracować 39 punktowa przewagę nad drugim w kolejności Ionem, co pozwoliło mu na spokojne kontrolowanie walk. Jednakże Golemanov był mocno skoncentrowany aż do ostatniej walki, dzięki czemu jedynym przegranym pojedynkiem była potyczka z Martinem Dodovem na lewą rękę.

Ogólna pula nagród wyniosła 12,5 tysiąca euro. Wszystkie osiem edycji były relacjonowane w bułgarskiej telewizji Państwowej.

Armwrestling w Bułgarii jest dyscypliną sportu, która gromadzi przed telewizorami ogromna rzeszę widzów. Dlatego też w przyszłym roku, promotorzy PAL planują organizację Bałkańskiej Ligi zawodowej z udziałem zawodników z takich Państw, jak: Turcja, Grecja, Rumunia, no i oczywiście Bułgaria. A 12 listopada 2005 roku Bułgaria będzie gospodarzem Światowej Ligi Armwrestlingu w kategorii do 86 kg. Stoyan Golemanov będzie musiał bronić pozycji lidera w swojej, co zapowiada ekscytujące walki.

Paweł Podlewski PAL

Więcej informacji: www.armpower.net .

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 302 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO