Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci2/izotonik t 2.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.
{gallery width=300 height=230 alignment=left}Aktualnosci2/izotonik t 2.jpg{/gallery}Picie napoi izotonicznych jest szczególnie zalecane w trakcie długotrwałego wysiłku fizycznego. Pozwalają one łatwo nawodnić organizm. Zawierają odpowiednią kombinację składników mineralnych, które regulują gospodarkę wodno-elektrolitową oraz pracę mięśni oraz węglowodanów. Skutecznie uzupełniają tracone z potem elektrolity, których niedobory mogą prowadzić do skurczów mięśni. Zapewniają utrzymywanie stałego poziomu glukozy we krwi i zapewniają ciągłe uzupełnienie energii traconej podczas wysiłku, co opóźnia wystąpienie objawów zmęczenia...
Do izotoników często dodawane są witaminy z grupy B, które biorą udział w procesach uwalniania energii. Napoje izotoniczne warto jest także pić w każdej sytuacji, w której obficie się pocimy i grozi nam odwodnienie. Napoje izotoniczne zawsze pijemy zanim poczujemy pragnienie, bo ono już oznacza odwodnienie. Chroni to przed obniżeniem się poziomu elektrolitów we krwi, a przez to przed spadkiem naszej wydolności. Ilość wypijanego płynu zależna jest od indywidualnego zapotrzebowania, intensywności i czasu treningu oraz temperatury i wilgotności otoczenia. Pocąc się bardzo intensywnie powinniśmy przyjmować około 0,5 litra napoju na godzinę. Pijemy często, małymi łykami.






























