Karolina Michalczuk po raz kolejny lepsza od Agaty Karcz. W sumie kibice w Lublinie obejrzeli aż 41 walk! Oj, działo się przez dwa dni na ringu ustawionym w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Podczas II Międzynarodowego Turnieju Paco 2007 kibice pięściarstwa mogli obejrzeć walkę z udziałem zawodowego mistrza świata Tomasza Bonina, wicemistrzyni amatorek Karoliny Michalczuk, a także 39 innych pojedynków w kategorii seniorów, kadetów i młodzików!
Tomasz Bonin zgodnie z oczekiwaniami pokonał Słowaka Vladi Szabo. „Byk” nie wygrał jednak przed czasem sześciorundowego pojedynku, jak się spodziewali lubelscy kibice, ale na punkty – 60:54.
Przed czasem zakończyła się za to walka Karoliny Michalczuk. Wicemistrzyni świata na pokonanie Agaty Karcz z Krakowa potrzebowała niespełna półtorej rundy. Krakowianka, boksująca od 10 lat, wicemistrzyni świata sprzed czterech lat w...kick-boxingu walczyła dzielnie, ale w drugiej rundzie została trafiona przez zawodniczkę Paco i pojedynek zakończył się przez RSC.
Pierwszego dnia zawodów z walk stoczonych przez młodych zawodników podobać się mogła ta Macieja Majchrowskiego z Paco z Litwinem Vitautasem Miezelisem. Lublinianin wygrał jednogłośnie. Zwycięstwa notowali z lubelskich zawodników także Khandorij Erdenbajar z Olimpu, Mateusz Huang-Dao z Paco oraz Krzysztof Piętaszewski z Avii Świdnik.
Drugiego dnia na największe wyróżnienie zasłużył Kamil Latusek. Zawodnik Paco, uznany najlepszym pięściarzem zawodów, pokonał Daniela Banasia z UKS Oława 3:0. W niedzielę wygrywali także inni zawodnicy Paco: Rafał Kąkol, Joanna Duda, Ola Filipek, Maciej Majchrowski, Radosław Podgórski, Łukasz Maciec, Mateusz Gątnicki i Damian Szewczyk.
Na szczególną uwagę zasługuje także wspaniałe przygotowana jak na najwyższej klasie imprezach bokserskich hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Tuż przed walką Karoliny Michalczuk z Agatą Karcz organizatorzy zaprosili na ring byłych lubelskich pięściarzy i wręczyli im pamiątkowe dyplomy. Publiczności zgromadzonej w hali MOSiR zaprezentowali się: Waldemar Kowalski, Jerzy Wiatr, Tadeusz Kozak, Leszek Ciołek, Stanisław Chodecki, Mirosław Dąbrowski, Józef Radziewicz, Marian Michalak, Zbigniew Cieślak, Ludwik Kawalec, Ryszard Murat, Władysław Maciejwski, Tadeusz Goluch, Stanisław Izdebski, Zbigniew Stańko, Janusz Podgórski, Zbigniew Ciorgoń, Bohdan Papierz, Andrzej Głąb, Marek Cieślak, Waldemar Kołodziejczyk, Zygmunt Kapuścik, Marek Rozwałka, Bohdan Iglik, Stanisław Bąbolewski, Robert Bryl, Paweł Berejowski, Julian Wierzbicki, Wojciech Hamera. Wyróżnienia dla najlepszych – 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął KS Paco Lublin, druga lokata przypadła Gwardii Wrocław, a trzecia drużynie z litewskiego Poniewieża. Tytuł najlepszego zawdonika imprezy przypadł Kamilowi Latuskowi z KS Paco.
Dzi8ennik Wschodni, 10 grudnia 2007.