W miesiącu:31827
Ogólnie:5964989

3

niedziela, 05, maj 2024 11:32

W cieniu Gali Boksu Zawodowego, w hali Startu przy Al. Piłsudskiego odbywały się w miniony weekend pięściarskie mistrzostwa okręgu lubelskiego.

Do walki o medale stanęło 59 bokserów z siedmiu klubów: Paco, Olimp i Kalina z Lublin, MKS II LO z Chełma, Avii Świdnik, Hetmana Zamość oraz Skorpiona Puławy.
Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został uznany Maciej Majchrowski z Paco, który w najładniejszej walce turnieju pokonał Jarosław Bilińskiego z MKS II LO. Podopieczny trenera Władysława Maciejewskiego wygrał jednogłośnie na punkty.
- Cieszy nie tylko liczba zawodników, który wzięła udział w mistrzostwach, ale także poziom walk – ocenia zawody Waldemar Porządny, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego – Martwi mnie tylko jedno, że w mistrzostwach zabrakło zawodników z Gwarka Łęczna.

To paranoja boksu, aby ten klub był obrażony na LOZB i rywalizował w ramach Świętokrzyskiego Okręgu Bokserskiego – dodaje prezes Porządny.
W klasyfikacji drużynowej najlepszą okazała się ekipa KS Paco, podopieczni trenerów Władysława Maciejewskiego, Ryszarda Murata i Karoliny Michalczuk. Drugie miejsce przypadło Hetmanowi Zamość.
Wyniki finałów pięściarskich mistrzostw okręgu lubelskiego:
KADECI:
-52 kg Paweł Siarka (Avia Świdnik) – Paweł Adamski (Olimp Lublin) 3:0
-57 kg Paweł Rola (Olimp) – Jarosław Łozowski (Avia), wygrana Roli przez RSC w 1 starciu
-80 kg Maciej Dworak (Paco) – Adam Noga (Avia) 1:2

JUNIORZY:
-48 kg Kamil Marzec (Paco) – Mariusz Budzyński (Hetman) 1:2
-64 kg Maciej Majchrowski (Paco) – Jarosław Biliński (MKS II LO Chełm) 3:0
-75 kg Mateusz Gątnicki (Paco) – Paweł Sarzyński (MKS) 3:0
-81 kg Radosław Podgórski (Paco) – Marcin Lipiec (Olimp) – wygrana Podgórskiego przez RSC
+91 kg Adam Abramczuk (MKS II LO) – Bartłomiej Krasuski (Olimp) 0:3
walka w 69 kg pomiędzy Rafałem Kąkolem z Paco a Bartłomiejem Kaczorowskim odbędzie się dzisiaj.

SENIORZY:
-64 kg Mateusz Bożek – Damian Lawenda (Hetman) 1:2
-69 kg Krzysztof Piętaszewski (Avia) – Łukasz Maciec (Paco) 0:3
-81 kg Damian Szewczyk (Paco) – Sławomir Bartkowski (Olimp), wygrana Szewczyka przez RSC
+91 kg Paweł Matysiak (MKS II LO) – Rozenbajger (Olimp) 3:0