Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:5526
Wczoraj:6144
W tygodniu:5526
W miesiącu:189498
Ogólnie:5925296

Kto jest online

5
Online

poniedziałek, 29, kwiecień 2024 19:46

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora





LUBIKA





×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci/potas.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci/potas.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 {gallery width=238 height=226 alignment=left}Aktualnosci/magne100.jpg{/gallery}MAGNEZ- odgrywa ważną rolę w niemal wszystkich procesach zachodzących w organizmie. Jest składnikiem mineralnym, koniecznym do metabolizmu wapnia, fosforu, sodu, potasu i witaminy C. Odgrywa ważną rolę w procesie skurczu mięśni, w tym mięśnia sercowego. Stymuluje mechanizmy obronne organizmu, wpływa na prawidłowy rozwój układu kostnego, a także wywiera działanie uspokajające. Pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów oraz zapobiega odkładaniu się wapnia w postaci złogów w układzie moczowym i pęcherzyku żółciowym.

Lista objawów niedoboru magnezu jest długa, a niektóre z nich to: nagłe zawroty głowy z utratą równowagi, drganie powiek, mgła lub migające punkciki przed oczami, drętwienie kończyn, bolesne skurcze mięśni, wypadanie włosów,ł amanie się paznokci, próchnica zębów, szybkie męczenie się, częste bóle głowy, trudności w skoncentrowaniu myśli, wrażliwość na zmiany pogody (nieraz wywołująca różne bóle: zębów, dziąseł, stawów), kołatanie serca, bezsenność, koszmary senne, pocenie się w nocy, zmęczenie, skłonność do płaczu, wrażenie ociężałości. Dobrymi źródłami magnezu są: kakao, banany, gorzka czekolada zawierająca minimum 70% kakao, kasza gryczana, fasola, groch, orzechy włoskie i laskowe, migdały, świeże warzywa (najwięcej pietruszka), pieczywo z razowej mąki. {gallery width=238 height=226 alignment=left}Aktualnosci/potas.jpg{/gallery} POTAS- wraz z sodem sterują całą gospodarką elektrolitów, mają wpływ na równowagę kwasowo-zasadową organizmu i odgrywają główną rolę w przewodzeniu bodźców we wszystkich komórkach nerwowych. Potas bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu nerek i regulacji czynności serca. Ułatwia jasne myślenie polepszając zaopatrzenie mózgu w tlen, pomaga w usuwaniu produktów przemiany materii. Jest niezbędny do syntezy białek, bierze także udział w metabolizmie węglowodanów. Nadmiar potasu zdarza się u osób unikających tłuszczów i jedzących duże ilości roślin bogatych w potas. Do objawów nadmiaru potasu należy nieprawidłowe odczuwanie bodźców, uczucie mrowienia ust i języka, skurcze mięśni, porażenia mięśni, zaburzenia pracy serca w postaci niemiarowości rytmu. Do niedoboru potasu w organizmie dochodzi zwykle w wyniku jego nadmiernej utraty przez przewód pokarmowy, a także w marskości wątroby i alkoholizmie. Przy obniżeniu stężenia potasu obserwuje się chroniczne zaparcia, utratę apetytu, skurcze jelit, nieregularne bicie serca, bóle głowy, dolegliwości mięśniowe, nadmierną suchość skóry, omdlenia, uczucie znużenia, zaburzenia koncentracji, nerwowość, problemy ze snem, spowolnioną reakcję na bodźce, pobudzenie albo osłabienie, trądzik u dorastającej młodzieży, a także wydłużony czas gojenia się ran. Źródłem potasu jest większość roślinnych produktów spożywczych. Najwięcej potasu znajduje się w grochu, fasoli, orzechach, pomidorach, ziemniakach i świeżych warzywach. {gallery width=238 height=226 alignment=left}Aktualnosci/cynk.jpg{/gallery} Jeśli chcemy mieć zdrowy układ krążenia i stawy istotna rolę odgrywają też:

CYNK- jest niezbędnym składnikiem około 70 enzymów biorących udział w różnorodnych przemianach ustrojowych, takich jak: synteza białek i kwasów nukleinowych, kurczliwość mięśni, produkcja insuliny, utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, czynności prostaty oraz narządów rozrodczych i mózgu, utrzymanie optymalnego stężenia witaminy A we krwi i jej zużycia przez tkanki, regulowanie ciśnienia krwi i rytmu pracy serca, funkcje wydzielnicze skóry, poziom cholesterolu we krwi, odporność skóry na infekcje, detoksykacja alkoholu w wątrobie,ochrona żółtej plamki oka przed zmianami zwyrodnieniowymi. Nadmierna ilość cynku może ograniczyć wchłanianie miedzi oraz przyśpieszyć wydalanie żelaza z organizmu, co może być przyczyną niedokrwistości. Typowymi objawami niedoboru cynku są: kurza ślepota, brak apetytu, upośledzenie smaku, brak popędu płciowego, niedostateczne wykształcenie cech płciowych, drżenie kończyn, łamliwe paznokcie, łamliwość i wypadanie włosów, niedobór pigmentu skóry, podatność na zakażenia, choroby skóry, wydłużony czas gojenia się ran, rozstępy w skórze, wczesne wystąpienie zmarszczek, fałd skórnych i tzw. kurzych łapek, pojawienie się białych plam na paznokciach, przedłużająca się suchość oczu, stany depresyjne i trudności z chodzeniem, uczucie znużenia oraz zmiany w gospodarce hormonalnej i aktywności enzymów. Najbogatszym źródłem cynku są ostrygi. Spore ilości cynku zawierają także inne produkty żywnościowe, takie jak mięso zwierząt, drożdże piwne, warzywa, ziarna zbóż, pestki dyni i słonecznika, jaja, musztarda ziarnista.

KRZEM-  jest składnikiem tkanki łącznej. Najwięcej znajduje się go w młodej tkance i naskórku. Wpływa też korzystnie na naczynia włosowate, zmniejszając ich przepuszczalność, przez co zapobiega powstawaniu sińców. Utrzymuje prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych w skórze, utrudnia odkładanie się blaszek miażdżycowych na ścianach tętnic. Wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i przeciwalergicznie oraz pobudza wzrost mięśni. Krzem jest też odpowiedzialny za elastyczność i wytrzymałość kości, paznokci, a także włosów. Niedobór krzemu objawia się przedwczesnym starzeniem się skóry, rozdwajaniem się i wypadaniem włosów, kruchością paznokci, skłonnością do krwotoków, stanów zapalnych, schorzeń skórnych, odleżyn, grzybic, łupieżu. U kobiet niedobór krzemu sprzyja powstawaniu cellulitu i nadmiernym krwawieniom miesiączkowym. Bardzo niekorzystny jest niedobór krzemu u dzieci, gdyż upośledza proces mineralizacji kości, czego już nie da się odwrócić. Ogólnie niedobór prowadzi do osłabienia tkanki łącznej i kolagenu, jak również ścian tętnic, żył i naczyń limfatycznych. Krzem jest pierwiastkiem bardzo rozpowszechnionym w przyrodzie i rozpuszczalne związki krzemu w pewnych ilościach można znaleźć w zasadzie we wszystkich nieoczyszczonych pokarmach pochodzenia zarówno roślinnego, jak i zwierzęcego. Najbogatszym źródłem krzemu są zioła, głownie ziele skrzypu polnego, kwiat wrzosu, a także liść podbiału. 

Przy niedoborach pierwiastków warto wspomóc się suplementami, które znajdziecie również w naszych punktach.

Komentarze   

#4 Adam1 2015-11-19 10:27
łatwo się z nich wypłukać :sad:
#3 BORAT 2015-11-19 10:23
z potem dużo ucieka więc trzeba uzupełniać
#2 twarda piącha 2015-11-18 19:27
najlepszy z inko
#1 Kati 2015-11-18 17:43
Przy treningach trzeba o to zadbać

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line



 









Partnerzy





Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

























 


















OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 593 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO