Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:3390
Wczoraj:6144
W tygodniu:3390
W miesiącu:187362
Ogólnie:5923160

Kto jest online

7
Online

poniedziałek, 29, kwiecień 2024 12:21

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora





LUBIKA





Sporty walki to niezwykle wymagająca dyscyplina, gdyż chodzi tu nie tylko o wygląd (wygląd może iść w parze z rezultatami treningowymi i jest też kwestią indywidualną), ale przede wszystkim o wypracowanie i podniesienie ogólnej sprawności, wytrzymałości, wydolności oraz siły. W Klubach sportowych przy ul. Zana 72 oraz ul. Kiepury 5 b mamy do zaoferowania wam zajęcia z boksu.

 

Boks jest to sport walki, w którym dwóch zawodników walczy ze sobą jedynie przy użyciu pięści. Zawodnicy używają rękawic bokserskich, ciosy można zadawać na tłów oraz na głowę z przodu i z boku do linii ucha. Nie dozwolone są uderzenie w tył głowy oraz poniżej pasa. Zabronione jest również uderzanie nasadą rękawicy. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wagowe, które nieco różnią się w boksie amatorskim i zawodowym. Boks jako sport amatorski zajmuje specjalne miejsce w olimpijskiej tradycji, pojawił się bowiem w programie już w 1904 roku, na igrzyskach w Saint Louis. Wielu zawodowych mistrzów świata wagi ciężkiej było wcześniej mistrzami olimpijskimi – między innymi Muhammad Ali, Joe Frazier, George Foreman, bracia Michael i Leon Spinks czy Lennox Lewis.

Oczywiście osoby ćwiczące pod kątem sportów walki powinny też zadbać o uzupełnienie braków dietetycznych by wspomóc się w dążeniu do rozwoju. Jakimi suplementami natomiast sobie pomagać, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty? Nie wszystkie będą dobre, a przynajmniej nie przy standardowym stosowaniu.

Jakie suplementy przydadzą Wam się gdy trenujecie sporty walki?

 Suplementacja w każdej dyscyplinie sportu jest kwestią indywidualną i należałoby najpierw zacząć od uzupełnienia ewentualnych braków dietetycznych. W każdym sporcie też przydadzą się kompleksy – witaminowo – mineralne, gdyż ciężko trenując zwiększeniu ulega Twoje zapotrzebowanie na składniki pokarmowe, witaminowo – mineralne oraz inne elementy odżywcze. Męczy się nie tylko ciało, ale i psychika – dlatego też dobrze jest zadbać o sprawną, maksymalną regenerację na obu płaszczyznach. Witaminy i minerały warunkują funkcjonowanie Twojego organizmu, jak i wiele procesów wewnętrznych związanych z rezultatami treningowymi.  Warto również poddać się badaniom, aby sprawdzić czy w Twoim organizmie nie brakuje określonych pierwiastków i elementów witaminowych. Najczęstszą suplementacją na tym polu wydaje się być dostarczanie żelaza z zewnątrz, a także korzystanie z witaminy D3 w połączeniu z witaminą K2. Bardzo wiele osób posiada niedobory pierwszej wymienionej witaminy.

 Dobrym rozwiązaniem okazują się także stymulanty układu nerwowego, takie jak suplementy oparte na kofeinie. Kofeina pobudza właśnie na drodze oddziaływania na układ nerwowy, jednocześnie wpływając na wydłużenie czasu czuwania. Z tego też względu studenci sięgają np. po kawę w sytuacji, gdy muszą zarwać nockę w trakcie przygotowań do sesji. Ponadto, kofeina pod wpływem pobudzenie da Ci zastrzyk energii, jednocześnie poprawiając zdolności umysłowe i percepcję. Warto wspomnieć, że na pewno odnotujesz wzrost poziomu koncentracji i skupienie. Każdy posiada jednak inny próg działania kofeiny oraz inną wrażliwość na ten związek – na jednego zadziała lepiej, a na drugiego słabiej.

 

 

 

 Ciekawą opcją jest też suplementacja beta – alaniną wpływająca na ograniczenie efektów zmęczenia oraz opóźnienie występowania samego zjawiska. Zmęczenie zostanie oddalone, natomiast Twój organizm zacznie wytwarzać więcej innego związku, jakim jest karnozyna. Tak, beta – alanina jest nazywana prekursorem karnozyny i służy nie tylko ograniczaniu stanów zmęczeniowych, ale i odkwaszaniu mięśni oraz wzrostowi poziomu energii. Wzrost poziomu karnozyny sprzyja zmniejszeniu zagrożenia od strony podwyższonego natężenia jonów wodorowych.

 

 

 

Warto zainwestować w suplementację aminokwasami rozgałęzionymi, czyli BCAA (leucyna, izoleucyna, walina), chociażby ze względu na ich pozytywne działanie stymulacyjne wobec hormonów anabolicznych i regeneracyjnych. Ponadto, zastosowanie BCAA przed treningiem skutecznie podwyższy poziom Twojej energii od nieco innej strony (spalanie szkieletów węglowych aminokwasów rozgałęzionych).

 

 

 

 

 

 

 Często niedocenianym rozwiązaniem jest też przyjmowanie argininy / AAKG. Suplementy będące boosterami tlenku azotu często są używane w sportach sylwetkowych w celu osiągnięcia tzw. pompy mięśniowej. W sportach walki nie jest to wskazane, choćby ze względu na fakt zmniejszenie mobilności. Można jednak suplementować się argininą / AAKG po zakończeniu ćwiczeń by usprawnić mechanizm regeneracyjny.

 

 

 

 

 

 

Psychika jest tak samo ważna jak Twoje ciało. Od kondycji psychicznej w dużej mierze zależą rezultaty fizyczne i odwrotnie. 

Komentarze   

#5 Katarzyna 2016-10-11 18:15
Carbo koniecznie do tego zestawu :) i bym jeszcze dodała glutaminę :) w połączeniu z bcaa ma dodatkową moc :)
#4 tona_żelastwa_na _klate 2016-10-11 17:16
cos dla mnie
#3 mama85 2016-10-11 16:36
jest uniwesrsalny
+1 #2 Khan 2016-10-11 10:11
ja bym dodał jeszcze carbo :-)
#1 BORAT 2016-10-11 10:07
taki zestaw sprawdzi się zawsze

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line



 









Partnerzy





Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

























 


















OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 501 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO