Logowanie

Kurs Trenera

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:6216
Wczoraj:7610
W tygodniu:20055
W miesiącu:155684
Ogólnie:6088846

Kto jest online

7
Online

środa, 22, maj 2024 21:39

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Lubelska Karta Seniora

Złoty medal dla Beaty Kutnik z Paco Lublin oraz dla Marcina Forteli z Kartuzja Kartuzy w kategorii OPEN na rękę prawą. Tak pokrótce można opisać najlepszych z najlepszych na Pomorzu, wyłonionych podczas czwartych z kolei Mistrzostw ziemi Pomorskiej.

W sobotę (28 maj 2005 roku) w Klubie Muzycznym GALAKTYKA w Luzinie (koło Wejcherowa) 75 armwrestlerów wystartowało, by walczyć o tytuł najlepszego na Pomorzu roku 2005.

Podczas całych zmagań byliśmy świadkami niesamowitych pojedynków na lewą i prawą rękę w kilkudziesięciu kategoriach wagowych. Wszyscy startujący zawodnicy, oprócz wywalczonych tytułów Mistrza Pomorza, dyplomów i medali, w najbardziej prestiżowej kategorii OPEN kobiet i mężczyzn na rękę prawą walczyli zasłużone nagrody pieniężne. A kilkugodzinnej adrenalinie towarzyszącej zawodom nie było końca.

Duża liczba uczestników w i kategorii wagowych zmusiła organizatorów do rozegrania zawodów na trzech profesjonalnych stołach. Całe zmagania rozpoczęły kategorie juniorskie. Zawodnicy walczyli w czterech kategoriach chłopców (do 63kg, do 70kg, do 78kg i powyżej 78kg) oraz dwóch kategoriach dziewcząt (do 54kg i powyżej 54kg). Jak zwykle największą liczbę zawodników wystawił Klub Sportowy Złoty Tur Gdynia (około 20 zawodników). Nie zabrakło też zawodniczek z UKS 16 Koszalin, które dzielnie walczyły w kategoriach juniorek (8 zawodniczek) oraz z Klubu Złoty Orzeł Choszczno, czy Złoty Lew Lębork.

Coraz większa rzesza młodych armwrestlerów startuje z zawodów na zawody. I tym razem w Luzinie wszystkie kategorie juniorskie były mocno obsadzone przez tych młodych sportowców, w których z całą pewnością działacze Polskiego siłowania na ręce pokładają największe nadzieje na arenie przyszłego, międzynarodowego armwrestlingu.
Wśród juniorek w kat. do 54kg najlepszą okazała się jak zwykle Walentyna Zaklicka z Gdyni (złoto lewa, prawa ręka), a w kat. powyżej 54kg na rękę lewą najlepszą okazała się Karolina Szafran z Koszalina, a na rękę prawą po ciężkim boju wywalczyła Joanna Doroch z Choszczna.
Wśród męskiej części młodych sportowców w kat. do 63kg niezwyciężonym został młody, ale jak widać bardzo silny Christian Rieger z Gdyni, który bez żadnej porażki wygrał złoto na lewa i prawą rękę. W kategorii do 70kg i do 78kg znów przodowali zawodnicy z klubu Złoty Tur Gdynia - Konrad Krawczuk (kat. do 70kg) i Tomasz Piotrowicz (kat. do 78kg), którzy zarówno na lewą i prawą rękę wywalczyli pierwsze miejsca na podium. A w najcięższej kategorii juniorskiej (powyżej 78kg) na lewa rękę złoto wywalczył Bartosz Raczyński z Choszczna, a na rękę prawą Grzegorz Żuchowski z Lęborka.

Po rywalizacji armwrestlerów - juniorów do zmagań stanęli seniorzy. Tutaj rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Zawodnicy walczyli na prawą i lewą rękę w pięciu kategoriach mężczyzn (do 65, 75, 85, 95, powyżej 95kg) oraz jednej kategorii kobiet (kat. OPEN). Jednak najbardziej widowiskowe i zacięte walki były przy kategorii Open mężczyzn i kobiet na rękę prawą. Tutaj zawodnicy walczyli o nagrody pieniężne, ufundowane przez właściciela Klubu Muzycznego GALAKTYKA - Pana Marka Bołtrukanisa.

Po ciężkich, kilkugodzinnych walkach eliminacyjnych, półfinałowych i finałowych poznaliśmy Mistrzów Pomorza poszczególnych kategoriach wagowych. I tak w kat. do 65 kg na rękę lewą niezwyciężonym został junior, startujący również w kategorii seniorów - Christian Rieger z Gdyni, a na rękę prawą Dawid Graczyk z Choszczna, który podobnie jak jego kolega Christian na co dzień startuje w kategoriach juniorskich. W kat. do 75 kg na lewą złoty medal wywalczył Piotr Bartosiewicz z Choszczna, a na prawą Daniel Gajda z Gdyni. W kat. do 85 kg bez żadnych problemów złoty medal, zarówno na lewą, jak i na prawą rekę wywalczył Rafał Budzowski z Lęborka. Podobnie było w kat. do 95 kg. Tutaj Dariusz Muszczak z AZS Włomet Częstochowa był niepokonanym na lewą i prawą rękę. A w najcięższej kategorii seniorskiej (powyżej 95kg) złoto z lewej i prawej ręki powędrowało do Marcina Formeli z Kartuz.

W najbardziej widowiskowej kategorii, kategorii OPEN kobiet na lewą rękę po ciężkim boju z Katarzyną Banach z UKS 16 Koszalin złoto wywalczyła Magdalena Zmitrowicz z UKS Złoty Orzeł Choszczno. Na prawą natomiast główny puchar powędrował do Beaty Kutnik z Lublina. Natomiast w kategorii OPEN mężczyzn, przy 22 startujących zawodnikach zdobywcą głównego pucharu Mistrza Pomorza był Marcin Formela z Kartuzja Kartuzy. Jednakże na uwagę, przy rywalizacji w tej właśnie kategorii wagowej zasługują tacy zawodnicy jak: Przemysław Grzenkowicz z Bydgoszczy (miejsce II), Grzegorz Żuchowski (miejsce III) i Rafał Budzowski z Lęborka (miejsce V), czy Marcin Biegun z Olimp Jastrzębie (miejsce IV). Bo właśnie pojedynki tych zawodników wywołały u widzów najwięcej emocji..

Jednym słowem Mistrzostwa Pomorza można uważać za udane. Dopisali zarówno sami zawodnicy, jak i sympatycy armwrestlingu. Tradycją staje się już, że Galaktyka jest gospodarzem mistrzostw Pomorza. Ci, którzy tego dnia nie mogli oglądać poszczególnych walk armwrestlingowych nich mocno żałują, bo było co oglądać. A kolejne takie zmagania pewnie będzie można zobaczyć dopiero w przyszłym roku. Na razie musimy zadowolić się wrażeniami z tegorocznych, czwartych z kolei Mistrzostw Pomorza.

Paweł Podlewski FAP
Więcej informacji: www.armpower.net.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 365 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO