Trener Bolesław Charendarz: Każdego można pokonać

Walkami ćwierćfinałowymi w czwartek i piątek w Sokółce sześciu zawodników z Lubelszczyzny, w tym Karol Judin z Paco, rozpocznie udział w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie. Czy są w stanie powtórzyć osiągnięcie reprezentantów naszego okręgu sprzed roku? W Radomiu nasi wywalczyli trzy medale. Karol Pawlina z Olimpu Lublin zdobył złoto, Tomasz Smerdel z Gwarka Łęczna srebro, a Tomasz Kąkol z Paco brąz.

- Podczas środowej, wieczornej odprawy długo mówiłem chłopcom, że każdego można pokonać.  Muszą tylko dać z siebie wszystko - mówi Bolesław Charendarz, trener który w Sokółce opiekuje się zawodnikami z Lubelszczyzny (pomagają mu Andrzej Głąb z Olimpu i Paweł Berejowski ze Sport Clubu), na co dzień szkoleniowiec Gwarka Łęczna - Nasi chłopcy nie są gorsi od rówieśników z Polski, nie mogą się jednak ich bać.

Jakie mamy szanse na medale? To okaże się w ringu - dodaje znakomity szkoleniowiec, wychowawca wielu medalistów mistrzostw Polski.
Przed rokiem w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Radomiu Lubelszczyznę reprezentowało siedmiu zawodników. Do półfinałów awansowało trzech, do finałów dwóch.
Złoto w kategorii do 66 kg wywalczył Karol Pawlina z Olimpu Lublin, srebro w kategorii do 46 kg Tomasz Smerdel z Gwarka Łęczna, a brąz Tomasz Kąkol z Paco, który półfinałowy pojedynek w kategorii do 60 kg z Pawłem Kamińskim  z Karlina przegrał  2:4.
Już w pierwszych walkach (ćwierćfinały) z turniejem pożegnali się: Grzegorz Dęga (75 kg) i Paweł Pachucki (70 kg) z Gwarka, Oskar Furmańczuk z klubu Za Bramą Kraśnik (80 kg) oraz Wojciech Dworak (57 kg) z Paco.