Dwa złote medale w Grudziądzu, w mistrzostwach Polski kobiet w boksie, zdobyły zawodniczki Paco Lublin. W kategorii do 51 kg wśród seniorek tytuł mistrzowski wywalczyła Karolina Michalczuk, a w kat. do 69 kg wśród juniorek najlepsza okazała się Marlena Mańkowska.

Michalczuk w drodze po kolejne, już dziesiąte złoto mistrzostw Polski pokonała w półfinale przez RSC w 2. rundzie Kamilę Witwicką ze Skorpiona Szczecin, a w finale rozprawiła się z Eweliną Pękalską z PKB Poznań, wygrywając jednogłośnie (3:0).

Mańkowska, która przed rokiem w mistrzostwach kraju juniorek musiała zadowolić się srebrem, tym razem nie miała sobie równych. W ćwierćfinale podopieczna trenera Ryszarda Murata pokonała 3:0 Aleksandrę Trojanowską ze Skorpiona Szczecin, a w półfinale przed czasem uporała się z Anną Kirpisz z Boxingu Sokółka (pps w 2. rundzie). W finale, z kolejną szczecinianką Izabellą Kłyś, wygrała walkowerem.

- Wierzyłem w Marlenę. Ma wielki talent i serce do boksu. To, poparte odpowiednim przygotowaniem, dało nam upragnione złoto. Cieszę się, że doczekaliśmy się już w klubie następczyni wspaniałej Karoliny Michalczuk - mowi Ryszard Murat, trener Marleny Mańkowskiej, która wygrywając mistrzostwa Polski, zapewniła sobie udział w mistrzostwach świata juniorek, które odbędą się w Turcji.